Ako si vybrať tie správne tenisky?

V dnešnej dobe, kedy máme na výber z množstva svetových značiek je ťažké si vybrať tie správne tenisky. Je tu pár otázok, nad ktorými by sme sa mali zamyslieť pred kúpou novej obuvi. A to na otázky typu: na akú činnosť budem používať tento typ obuvi. Lebo je veľký rozdiel medzi elegantnou obuvou a športovou obuvou. Okrem tohto existujú ešte parametre ohľadom kvality materiálov a odolnosti.

tenisky

Tenisky sa dajú dobre zladiť s takmer akýmkoľvek outfitom.

Outdoor tenisky

Prevažne sa v takejto obuvi bude chodiť na prechádzky do prírody alebo po exteriéri. Takéto tenisky by mali byť z nepremokavého materiálu s kvalitnou a stabilnou podošvou. Okrem tohto by vám nemalo robiť problém v nich prejsť aj zopár kilometrov bez toho, aby ste mali otlaky a iné nepríjemnosti.

Štýlove tenisky

Pri tomto výbere sa viac síce orientujeme na módne trendy, ktoré sú akurát vo svete. Mali by byť z kvalitného materiálu a pohodlné. Ak ich nechcete mať iba vo vitrínke vyložené, tak by mali byť dobré zošité a to hlavne pri špičke a päte, kde dochádza k najväčšiemu zaťaženiu.

tenisky

Značkové a štýlové tenisky nič nepokazia.

Indoorove tenisky

Tento typ tenisiek sa týka hlavne športovcov, či už amatérskych, alebo profesionálnych. Pre basketbal platí, že by nemali byť neprimerane ťažké, a zároveň by mali dobre držať stabilitu nohy. Pre futbal je dôležité, aby obuv pevne držala chodidlo a aby špička zároveň s vnútornou stranou chodidla nebola robená do poloblúka.

Nech sa už rozhodnete pre ktorýkoľvek typ tenisiek, je dôležité ako sa v nich budete cítiť. Preto záleží na osobnom výbere každého, lebo ako sa hovorí: 100 ľudí 100 chutí. Na Slovensku je množstvo obchodov, ktoré sa zaoberajú predajom obuvi, ale netreba zabúdať, že internet nepozná hranice a veľakrát Vás to môže vyjsť lacnejšie ako v kamenných obchodoch. Dúfam, že vám tento článok pomohol sa zorientovať v základnom rozdelení tenisiek, alebo aspoň uľahčil výber vašej novej vytúženej a kvalitnej obuvi.

Zanechať odpoveď