Detská izba rastie s vaším dieťaťom – detské postele

detské postele

Detské postele voľte tak, aby zapadli do celkového dizajnu detskej izby!

Detské postele

Pri zariaďovaní detskej izby sa väčšinou rodičia riadia princípom praktickosti. Nábytok, detské postele a doplnky niekedy ladia do rôznych tém, či už z rozprávkových filmov alebo na motív princezien či pirátov. Rodičia často izbu po pár rokoch prestavajú, vymenia doplnky a vymaľujú. Detské postele a komody však rastú s dieťaťom a väčšinou sa nemenia. Detské postele by mali mať preto kvalitné matrace a rošty by mali podporovať stabilitu.

Okrem detskej postele je najdôležitejší stôl

Dôležitým prvkom v izbe školáka je písací stôl a stolička k nemu. Výberu tohto nábytku by mala byť venovaná zvýšená pozornosť. Stoličky by mali mať opierky na ruky, nastaviteľný sklon opierky na chrbát a nastaviteľnú výšku. Dnes sú už dostupné aj písacie stoly s ergonomickými prvkami, rôznymi výrezmi a praktickými odkladacími priestormi, ktoré sa vašim deťom budú navyše aj páčiť.

Aj keď sú najdôležitejšie detské postele, veľký dôraz kladieme v detskej izbe aj na podlahu, na ktorej deti trávia asi najviac času. Podlaha by mala byť na dotyk príjemná a teplá. Na rozdiel od kobercovej podlahy sa na nej nezdržiavajú baktérie a alergény. Malý koberec je však vhodný minimálne ku posteli alebo do stredu izby a môžete ho doladiť k celkovému farebnému tónu izby.

Premena izby v puberte

Deti v puberte vedia oceniť originálny dizajn a sýte farby. Zväčša už samé navrhnú, ktoré komponenty im v izbe prekážajú, ktoré treba vymeniť či dokúpiť. V izbe môžu takto pribudnúť nočné stolíky alebo napríklad lehátko či rozkladacia pohovka pre prespávajúcich kamarátov. Treba zvážiť zakúpenia kresla k písaciemu stolu, vzhľadom na to, že dieťa trávi viac času pri počítači. Alternatívou je tiež fitlopta alebo tulivaky pre prácu s notebookom na kolenách.

detské postele

Detské izby s nápadom

Študentská izba má zväčša už len jemné farebné tóny, zvyčaje s kombináciou dreva. Väčší dôraz sa kladie na eleganciu zariadenia, keďže sa izba už často využíva ako hosťovská, alebo izba na víkend.

Pri zariaďovaní izieb a tiež, keď budete vyberať detské postele, vždy pamätajte na to, že žiť v nej bude predovšetkým vaše dieťa, preto ho treba prizvať k účasti na návrhoch.

Zanechať odpoveď