Investovanie do akcií je jednou z možností

Máte k dispozícii určitú finančnú hotovosť na svojom osobnom účte a už dlhšiu dobu rozmýšľate nad tým, ako ju čo najviac a v relatívne krátkom čase zhodnotiť? Rozhodnutie je samozrejme len na vás, možností je niekoľko. Mnohí sa rozhodnú uložiť svoje peniaze do pozemkov, investičných fondov alebo aj do nákupu a investovania do rôznych druhov akcií. Nákupom akcií sa stávate spoluvlastníkom časti spoločnosti, do ktorej akcií ste investovali. Máte možnosť zhodnotiť svoju investíciu pravidelnými výplatami dividend, čo je váš podiel na cieľovom zisku akciovej spoločnosti. Dosahovať zisk sa dá tiež krátkodobým nákupom a predajom akcií, ktorých cena sa v priebehu času mení. To si však vyžaduje určité skúsenosti a znalosti správania sa a pohybov akcií na burzách. Investovanie do akcií je cesta, ako zhodnotiť vaše peniaze.

investovanie do akcií

Investovanie do akcií zhodnocuje vaše peniaze.

Prečo je investovanie  do akcií zmysluplné? 

porovnaní s inými investičnými aktívami je investovanie do akcií  všeobecne považované za relatívne bezpečnú a nízko rizikovú investíciu, Výhodou akciového investovania býva často vysoká likvidita finančných trhov, ktorá umožňuje nakúpiť či predať akcie prakticky kedykoľvek. Nízke poplatky a možnosť samostatného riadenia vlastného portfólia sú ďalšie výhody, ktoré investovanie do akcií prináša. Medzi nevýhody patrí praktická nemožnosť ovplyvnenia chodu spoločnosti, nízka informovanosť jednotlivých investorov a samozrejme aj možnosť bankrotu konkrétnej akciovej spoločnosti.

investovanie do akcií

Investovanie do akcií je cesta k profitu.

Niekoľko výhod investovania do akcií 

  • Dlhodobý rast ziskovosti je podstatným faktorom, vďaka ktorému je investovanie do akcií tak populárne. Všeobecne platí, že ziskovosť investície musí prekonať medziročnú infláciu.  
  • Pravidelný príjem vo forme dividendy. Ročné  zhodnotenie akcií je možnosť, vďaka ktorej je možné nákupom akcií  zarobiť. Druhou možnosťou sú pravidelné výplaty dividend. Samozrejme nie každá akciová spoločnosť dividendy vypláca a nie všetky dividendy sú v rovnakej výške 

 

  • Diverzifikácia osobných financií. Pre niekoho môže investovanie do akcií predstavovať hlavný zdroj príjmu, pre iného môže ísť len o určitú formu diverzifikácie osobných financií. Investovanie do akcií nie je zložité a 

Zanechať odpoveď