Len mechanické bezpečnostné systémy nestačia

Uvažujete o tom, ako si konečne poriadne zabezpečiť svoj rodinný dom, byt alebo vidiecku chalupu proti vynaliezavým zlodejom? Viete o tom, že sa u nás každoročne vykoná desaťtisíce vlámaní a že len jedna pätina prípadov bola objasnená? Bohužiaľ, väčšina ľudí začne svoj majetok chrániť až v okamihu, kedy dôjde k vykradnutiu ich samotných, alebo rodinných blízkych či susedov. Dovtedy máme pocit, že je to niečo o čom sme síce počuli, ale nevideli, takže sa nám to v podstate nemôže ani stať. Spôsobov ako ochrániť majetok je veľa. Bezpečnostné systémy ako kamerové systémy, mreže, čidlá, bezpečnostné dvere a mreže. Je mnoho možností.

Bezpečnostné systémy

Bezpečnosť okien je dôležitá.

Mechanické a elektronické bezpečnostné systémy

Základom ochrany nášho majetku sú určite bezpečnostné dvere. Pravdepodobnosť je omnoho menšia, že sú násilím otvorené než pri dverách obyčajných. Ak bývate v panelovom alebo bytovom dome, sú dvere jediným možným miestom vniknutia páchateľa. Pre všetky bezpečnostné dvere platí, že na rozdiel od klasických dverí s jedným zámkom, majú oveľa viac uzamykacích bodov. Najlepšie bezpečnostné dvere majú takýchto zamykacích bodov až do dvadsať. K štandardu týchto dverí patrí tiež kvalitná bezpečnostná vložka odolná proti odvŕtaniu.

Bezpečnostné systémy

Základom ochrany sú dvere.

Bezpečnostné systémy okien

Zabezpečenie okien a balkónových dverí sa dosť často podceňuje. Okná sú ďalším lákavým miestom vstupu do obydlí pre zlodejov. Môžete si ich dať zamrežovať, ale tiež budete mať pocit, že bývate vo väzení. Elegantnejším riešením sú bezpečnostné laminátové fólie, ktoré sa lepia na sklo z vnútornej strany. Fungujú tak, že pokiaľ zlodej okno rozbije, črepy zostanú nalepené na fólii, ktorú už nie je možné preraziť. A čo  hliníkové predokenné rolety? Ďalšou možnosťou zabezpečenia okien sú predokenné hliníkové rolety. Zlodej ich neprekopne ani neprerazí. Zámok je vnútri miestnosti, preto to komplikuje zlodejom život.

Elektronické bezpečnostné systémy

Elektronický zabezpečovací systém možno považovať za určitý nadštandard, ktorý je vďaka klesajúcim cenám stále viac dostupný pre súkromné použitie. Základným prvkom je ústredňa, ktorá bezdrôtovo komunikuje so snímačmi a ovládacími prvkami bezpečnostného systému.

Zanechať odpoveď