Mexiko plné mystiky, histórie a skvelého jedla

Každá krajina na svete je niečím špecifická. Niektoré krajiny sú ešte špecifickejšie, čím sa v mysliach turistov odlišujú o to viac. Japonsko je známe pre sushi, Fudži a pracovitosť. Francúzsko pre svoje vína, skvelé syry, alebo celosvetovo sledovanú cyklistickú Tour de France. Mexiko vôbec nezaostáva, práve naopak, jedná sa o mimoriadne turisticky atraktívnu krajinu. Tacos, tequilla, tyrkysové pláže, sombrera a pyramídy. To je to, kvôli čomu cestujú do Mexika ročne milióny ľudí. Táto obrovská krajina susediaca s USA na severe a Guatemalou na juhu, má 130 miliónov obyvateľov a skladá sa z 31 štátov. Hlavné mesto Mexico City je dokonca 7. najľudnatejšie na svete. Mesto postavili na ruinách aztéckeho hlavného mesta Tenochtitlán.

Mexiko

Nezabudnuteľné pláže.

Mexiko – po stopách Aztékov

Pôvodne žili v Mexiku Aztékovia, ktorí boli známi pre svoje obete bohom. Na vrcholoch svojich pyramíd aztécki kňazi prinášali svojim bohom ľudské obete. Aztékovia mali mimoriadne rozvinuté poľnohospodárstvo, venovali sa najmä astronómii a remeslám. Tenochtitlán patril v rokoch 1519-1521 k najväčším mestám na svete s počtom 400 000 obyvateľov. A to až do doby, kým sem nezavítali Španieli na čele s dobyvateľom Hernandom Cortésom. Ten si podrobil Aztékov len niekoľkými strelnými zbraňami. Taktiež zneužil dobrosrdečnosť miestnych ľudí, nakoľko si všimol koľko bohatstva a najmä zlata, Aztékovia mali. V súčasnosti nájdete v Mexiku ešte 2 milióny pôvodných Aztékov. Určite sa vydajte po ich stopách a navštívte svetoznáme pyramídy.

Mexiko

Tacco šalát.

Gastronómia, ktorá si podrobila svet

Mexická kuchyňa patrí medzi najpopulárnejšie na svete. Ak do Mexika niekedy zavítate, určite ochutnajte tradičné miestne jedlá. Napríklad tacos s guacamole, alebo Queso fundido, čo je zapečený syr v miske, ku ktorému dostanete tortilly. Ak budete mať možnosť, určite vyskúšajte quesadillu. Pokiaľ obľubujete pikantné jedlá, prídete si na svoje. Mexičania veľmi radi využívajú pri varení chilli a z neho vyrábajú rôzne omáčky. Preto si na konci svojej cesty po Mexiku nezabudnite so sebou vziať na pamiatku ich rozmanité odrody chilli, a to podľa ostrosti, ktorú zvládnete. Mexiko má pobrežie dlhé viac ako 9000 kilometrov. Zo západu ho obmýva Tichý oceán a z východu Mexický záliv. Preto sa nemusíte báť, že by ste nemali na výber z piesočnatých pláží. Najobľúbenejšia je Playa del Carmen, ktorá návštevníkom ponúka priezračnú vodu a čistučký biely piesok. Ešte váhate?

Zanechať odpoveď