Nakupujeme záhradné sety múdro

Pokiaľ ste sa rozhodli kúpiť si posedenie do záhrady máte na výber viac možností ako postupovať. Môžete si kúpiť samostatne záhradné stoličky alebo ich skombinovať s lavicami a potom k nim dokúpiť stôl. Takáto alternatíva je atraktívna z dizajnového hľadiska kedy sa snažíme rozbiť jednotnosť a oživiť záhradu tak ako je jej prirodzené. Väčšina ľudí ale volí záhradný set jednotného dizajnu a teda zakúpenie stoličiek aj stola v jednom nákupe, u jedného predajcu z jednej kolekcie.

záhradné stoličky

Záhradný set vo vašej záhrade

Záhradné sety nájdete na trhu v prevedení rôznych materiálov. U nás sú atraktívne železné záhradné sety ktoré sú vhodné na verandy alebo balkóny. Na tieto miesta sa rovnako hodia aj prútené záhradné sety, ktoré si však vyžadujú väčšie priestory pretože opticky zmenšujú a zahusťujú priestor. Do záhrad a do prírodných priestranstiev sú stále najobľúbenejšie záhradné sety z masívneho dreva.

Drevo vs. Kvalita

Pri výbere dreva z ktorého bude váš nový záhradný set zhotovený by ste mali porozmýšľať nad tým či plánujete záhradný set sťahovať dnu pri nepriazni počasia. Urobiť tak samozrejme môžete ale moderné stoly a stoličky do záhrady odolajú nástrahám celoročného počasia. Samozrejme za túto vlastnosť nábytku si priplatíte. Ošetrenie záhradných setov spočíva v sérií lakovacích procesov, ktorý finalizuje pečatný náter ktorý zabezpečí nábytok pred zimou.

záhradný nábytok

Záhradný nábytok z teakového dreva

Základným predpokladom pre záhradný set, ktorý má dlho vydržať je v prvom rade kvalitné drevo.  Medzi lacnejšie materiály patrí smrekové drevo a borovica. Viac si potom priplatíte za buk, dub alebo severskú borovicu. Celkovo odolnejšie sú severskejšie dreviny, vďaka spôsobu ich rastu a tomu, že drevo je privyknuté aj na mrazivé podmienky. Preto ak nábytok nemáte kde na zimu skladovať voľte určite tieto dreviny.

Najkvalitnejší záhradný set dostanete z exotického dreva ako eukalyptus, agát, meranti alebo teak. Práve teakové drevo si získava u nás čoraz väčšiu popularitu vďaka svojej odolnosti voči poveternostným podmienkam.

Zanechať odpoveď