Nepodceňujme podstatu postele

Málokedy si uvedomujeme, že postele sú našimi spoločníkmi denno-denne, doma aj mimo domova, odo dňa kedy sa narodíme až do konca. A práve preto tak veľmi ovplyvňujú aj naše zdravie a pohodu. Keďže sme však každý individuálni, rovnako tak by sa malo pristupovať k výberu nových postelí a matracov. Jedno však platí pre každého, a tým je výmena postelí keď už ich zdravé a správne fungovanie skončilo.

postele

Vyberte si postele podľa dizajnových trendov

Kedy je čas na nové postele?

Človek by si myslel, že trochu základných informácií a štipka zdravého rozumu ľuďom napovie, kedy je správny čas vymeniť staré za nové. No aj napriek tomu sa mnohí držia svojich starých postelí príliš dlho. Môže ísť o sentimentálne puto, zvyk, dar alebo sú ľudia iba príliš zaneprázdnení zaťažovať sa s takouto vecou. Práve vtedy si povedia „onedlho ich vymeníme“ a po ďalších 5 rokoch, ktoré ubehli ako voda zisťujú, že už je naozaj čas! Prekvapujúci počet pacientov s chronickými bolesťami chrbta stále stúpa a vinu za tento stav môžu niesť aj nesprávne postele. Pamätajte, že postele sú tie, ktoré podporujú vašu chrbticu tretinu vášho života. Taktiež je veľmi podstatné vedieť a uvedomovať si, že len preto, že bolesť navonok necítite neznamená to, že vaša chrbtica netrpí. Venujte pozornosť matracom, na ktorých spíte a uistite sa, že je adekvátny a náležite podporuje váš chrbát a celé telo.

postele

Aj posteľ môže vyzerať netradične

Mali by ste vedieť:

  • Matrace by ste po každodennom využívaní mali vymeniť najneskôr po 10 rokoch. Avšak podľa kvality matraca a vašej starostlivosti oň, vám matrac môže poslúžiť aj dlhšie.
  • Keď sa matrac v strede začne ohýbať alebo otlačok vášho tela je vidieť na matraci permanentne, je čas na nový.
  • Čas pre nové postele je aj vtedy, keď okraje vášho matraca neposkytujú podporu alebo švy matracov sú pretrhnuté.
  • Keď sa prebúdzate s bolesťami chrbta a hlavy, taktiež je potrebné zvážiť, či to nespôsobujú práve vaše postele a nekvalitný spánok na nich.

Zanechať odpoveď