Pohovky pre deti aj dospelých

Pohovky a sedacie súpravy majú v našich domácnostiach pevné a stabilné miesto či už ako pohodlné miesto slúžiace najmä na sedenie a relax napr. pri pozeraní televízie alebo aj na príležitostné spanie ako dočasná náhrada postele. Pre prípad, že pohovku plánujete používať aj na pravidelný spánok, je dôležité vyberať si pohovky na to určené s kvalitným matracom správnej tvrdosti. V súčasnosti už obchodníci ponúkajú množstvo naozaj komfortných pohoviek v modernom prevedení a v rôznych farebných odtieňoch. Obľúbené sú najmä pohodlné pohovky s luxusnejším a reprezentatívnejším vzhľadom v neutrálnych farbách, ktoré sú dobre kombinovateľné a patria k top farbám dnešných moderných interiérov (napr. šedá, biela, hnedá či béžová). Ale ani výraznejšie farebné odtiene tyrkysovej, fialovej či zelenej nezostávajú v úzadí a dokážu každý interiér doslova rozžiariť.

pohovky

Pohovky sú skvelým doplnkom každej obývačky, či už na relax a sedenie alebo ako náhrada postele napr. pre hostí

Základné funkcie modernej pohovky

Medzi základné funkcie každej modernej pohovky patrí v prvom rade možnosť jednoduchého a ľahko dostupného rozloženia, pohodlná výška a tvrdosť sedenia, potrebný úložný priestor, ale aj variabilita či možnosť polohovania jednotlivých dielov, napr. opierok. Ich životnosť je tiež dôležitým faktorom, na ktorý netreba zabúdať a určuje ju najmä kvalita prevedenia celej konštrukcie a tiež druh použitého poťahového materiálu a jeho spôsob údržby. Doplnky ako napr. vankúšiky, odkladacie pultíky a kapsy tiež prispievajú k pohodliu aj k estetickému vzhľadu.

Detské sedačky a pohovky

Sedačky a pohovky nemusia patriť výlučne iba do sveta dospelých, ale špeciálne detské kresielka, gauče či pohovky v typických detských pastelových farbách s potlačou najznámejších rozprávkových  postavičiek sa stávajú obľúbenou súčasťou detských izieb rovnako ako populárne sedacie vaky.  Originálne detské pohovky menších rozmerov sú vyrobené z kvalitných a ľahkých materiálov, aby si ich dieťa dokázalo jednoducho rozložiť či premiestniť aj samo. Takéto atraktívne detské pohovky nielen skrášlia interiér každej detskej izby, ale sú aj veľmi praktickým doplnkom slúžiacim na hranie a odpočívanie dieťaťa alebo na prenocovanie dobrého kamaráta či kamarátky.

pohovky

Do detskej izby pokojne voľte aj pohovky v odvážnejíšch farbách

Zanechať odpoveď