Školy v prírode – ako vybrať vhodné miesto a ubytovanie?

školy v prírode

Poradíme vám, ako vybrať to najlepšie ubytovanie pre školy v prírode

Ponuka ubytovacích zariadení vhodných pre pobyty detí v škole v prírode je naozaj pestrá a bohatá a niekedy môže byť problém nielen si správne vybrať z takého množstva rôznych zariadení, ale sa v ponuke vôbec zorientovať. Podľa čoho teda vyberať to správne miesto pre školy v prírode? Pre školy v prírode je veľmi dôležité vybrať vhodné miesto ubytovania s kvalitnými službami, potrebnou kapacitou lôžok aj jedálne a dobrým vybavením. Chýbať by nemal napr. športový areál, ihrisko, spoločenská miestnosť s TV, prípadne stolný tenis či ohnisko. Dôležitý je aj výber ubytovania v atraktívnej lokalite, v ideálnom prípade nie príliš vzdialenej od bydliska detí a školy, aby deti nemuseli cestovať príliš dlhú trasu naprieč celým Slovenskom (čo zároveň šetrí aj finančné výdavky rodičov).

Školy v prírode pre Bratislavu a okolie

Niektoré základné školy na strednom či severnom Slovensku to majú do krásnej prírody naozaj len na skok, čo však v prípade ZŠ v Bratislave a blízkom okolí, pre ktoré sú lokality Nízkych či Vysokých Tatier, ale aj Kysuce či Orava už dosť vzdialené? Najbližšie sú v tomto prípade práve Malé Karpaty, ktoré našťastie ponúkajú tiež niekoľko zaujímavých miest pre zorganizovanie školy v prírode, ale dobrým tipom môže byť aj Trenčiansky kraj, napr. Bojnice, ktoré sú v prípade vzdialenosti veľmi vhodným kompromisom a zároveň veľmi atraktívnou lokalitou s množstvom zaujímavých miest pre deti (napr. Bojnický zámok a ZOO).

školy v prírode

Doprajte deťom, aby bol pre ne pobyt v škole prírode skvelým zážitkom

Školy v prírode v Malých Karpatoch

Školy v prírode v blízkych Malých Karpatoch ponúkajú možnosti ubytovania napríklad aj v lokalitách v okolí Smoleníc či Modry, ktoré patria k veľmi obľúbeným rekreačným miestam v blízkosti prírody s dobrými možnosťami pre pešiu turistiku, napr. Zochova chata, Modra – Harmónia či Jaskyňa Driny. Zaujímavé výlety v rámci školy prírody môžu deti absolvovať na hrad Červený Kameň, zámok  Smolenice alebo do múzea Ľ. Štúra v Modre.

Zanechať odpoveď