Tieniace systémy a ich funkcia v bývaní

Ak práve riešite praktickú otázku tienenia pre vaše bývanie a vyberáte ideálne tieniace systémy, či prvky na okná, rozhodnúť sa môžete podľa viacerých kritérií. Skôr, než tak urobíte, by ste však mali vedieť, že tieniace systémy dnes už nespĺňajú výhradne iba funkciu eliminovania slnečných lúčov. Čiže ochranu pred nežiaducim preslnením interiéru. Benefitov, ktoré pre komfortné bývanie tieniace systémy prinášajú, je podstatne viac. K významným úlohám tieniacich systémov patrí napr. aj zvýšenie bezpečnosti a zabezpečenie súkromia. Ďalej úspora energií, či redukcia hluku, a nezanedbateľný je aj estetický význam, ktorý prispieva k dokonalej vizuálnej podobe exteriéru aj interiéru nehnuteľnosti. Ako a podľa čoho si teda vyberať tieniace systémy pre bývanie?

tieniace systémy

Tieniace systémy sú vhodné aj pre vašu záhradu.

Tieniace systémy a ich výber

Ak stále váhate, ktoré tieniace systémy budú pre vaše bývanie tie správne, mali by ste zvážiť niekoľko dôležitých bodov, či kritérií, ktoré vám pomôžu lepšie sa rozhodnúť. Dôležitými kritériami pri výbere sú napr. spôsob inštalácie a ovládania. Ďalej kvalita a funkcia tienenia, preto vždy zvážte, čo presne od tieniacich prvkov a systémov očakávate. Vybrať si môžete jednoduché interiérové navíjacie látkové rolety, ktoré však určite nesplnia účel zvýšenia bezpečnosti, alebo redukcie hluku. Naopak, exteriérové hliníkové žalúzie dokážu poskytnúť oveľa viac ochrany aj súkromia. Tieniacich systémov a produktov je dostatočný výber. Treba však brať do úvahy aj ich kvalitu a odolnosť, ako aj vhodnosť inštalácie vzhľadom na technické parametre (napr. šírka rámu okna).

tieniace systémy

Kvalitné tieniace systémy zvyšujú bezpečnosť aj redukujú hluk.

Aj cena je dôležitá…

Nech už vyberáme akýkoľvek produkt, napr. záhradný nábytok, alebo aj zo spomínaných tieniacich systémov, cena je vždy dôležitým kritériom výberu. Treba však uvážiť, či investícia do vyššej kvality. Tá je z dlhodobého hľadiska väčším benefitom ako nákup lacnejších tieniacich prvkov. Ich funkcia, či dĺžka životnosti, ani zďaleka nezodpovedajú vašim nárokom a požiadavkám. Lacnejšie varianty sú zvyčajne len dočasným a veľmi krátkodobým riešením. Síce naoko šetrí vašu peňaženku, ale v konečnom dôsledku sa vlastne vôbec neoplatí.

Zanechať odpoveď