Trezor treba kupovať pred vykradnutím, nie po ňom

Kvalitný trezor je skvelou investíciou, ktorá zaistí nie len bezpečnosť vášho majetku, ale tiež duševnú pohodu. V živote vám môže ušetriť veľa starostí a peňazí. Keď vezmete do úvahy hodnotu bežných položiek, ktoré sa môžu nachádzať vo vašom majetku, ako napríklad peňaženka, mobilný telefón, pas, rodné listy, hotovosť, tablety a notebooky, náklady sa môžu veľmi rýchlo sčítať do vysokých súm a presiahnu tisícky Eur. Kvalitný trezor stojí od 300 Euro vyššie, v závislosti od veľkosti. Už keď vás zachráni pred jedným vykradnutím, tak ste víťazom. A pritom pokusov o vlámanie môže byť aj viac. Ušetrené peniaze, more času – ktoré vyvabavenie nových dokumentov vezme, a niektoré veci majú pre vás isto emocionálnu a nenahraditeľnú hodnotu.

trezor
Trezor NTR je možné otvoriť elektronickým zámkom zadaním kódu alebo „núdzovým“ mechanickým kľúčom.

Trezor je nočná mora zlodejov

Ak sú všetky vaše cenné veci uložené v trezore, spravili ste ozaj všetko preto, aby ste nebol okradnutý. Keď sa zlodej dostane dovnútra, spravidla prehľadáva okolie a hľadá cennosti. Každú sekundu vydáva hluk a zvyšuje riziko chytenia. Nakoniec našiel trezor – čo potom? Bude konfrontovaný s potenciálne hlučnou a ťažkou úlohou. Dokonca aj ten, ktorý vie ako otvoriť trezor, bude nútený vynaložiť čas a úsilie na otvorenie. A práve to zlodejov často odrádza, kedže chcú na mieste činu stráviť čo najmenej času. Tiež pochopenie toho, kde mať doma trezor, je vynikajúci spôsob ako zaistiť, aby nesprávni ľudia nenašli váš najcennejší majetok.

trezor
Trezor do podlahy sa dá výborne zamaskovať

Vyžadujte certifikát

Nie všetky trezory sú rovnaké, a preto s nimi treba zaobchádzať odlišne. Trezory s elektronickými zámkami by napríklad nemali byť v miestnostiach s vysokou úrovňou vlhkosti. Patria sem garáže alebo suterény. Vlhkosť môže prispieť k tomu, že zámky nefungujú. Je tiež dôležité vyhnúť sa lacným trezorom v železiarstve, pretože ochrana ktorú ponúkajú, nie je úplne dostatočná. Väčšinu týchto menších a lacnejších trezorov je možné odomknúť do minúty kvôli lacným uzamykacím mechanizmom. Ubezpečte sa, že váš trezor bude certifikovaný a poskytnutý renomovaným dodávateľom.

Zanechať odpoveď