Účes, ktorý vám dodá ten správny šmrnc…

účes

Aký si zvolíte svoj svadobný účes? Hravý a romantický alebo radšej elegantný?

Hovorí sa, že vlasy sú korunou krásy a je to naozaj pravda, pretože vlasy vždy upútajú pozornosť okolia či už svojou farbou, strihom alebo dokonalým účesom. Venujeme im každodennú pozornosť napr. aj pri bežnej prechádzke po meste, v zamestnaní či na dovolenke, ale najviac si dáme na vlasoch záležať práve pri rôznych spoločenských udalostiach, ako je návšteva divadla, plesu alebo svadba.

Svadobný účes podľa štýlu svadby

Originálny a výnimočný, taký by mal byť najmä svadobný účes, pretože každá nevesta očakáva, že práve v tento slávnostný deň budú jej vlasy perfektné a dokonalé. Je dôležité účes prispôsobiť celkovému štýlu svadby, svadobným šatám aj samotnému typu a osobnosti nevesty.

Ak bude svadba v romantickom štýle na zámku a s nariasenými šatami ako pre princeznú, môžete zvoliť účes s nežnými a romantickými vlnami padajúcimi do jednej strany. Ak je vám bližšia jemnosť a elegancia, mal by tomu zodpovedať aj váš účes, ktorý by mal byť jednoduchý s vlasmi uhladenými dozadu alebo vypnutými do klasického, elegantného drdola.

Ozdoby do vlasov

K svadobnému účesu patria aj rôzne doplnky, ako napríklad kvety, čelenky, korunky, spony a závoje. Určite to však s doplnkami netreba preháňať, pretože skombinovať ich naraz priveľa môže byť hotová pohroma. Účes má nevestu zvýrazniť, ale zároveň má byť vkusný a praktický.

účes

Svadobný účes by mal určite obsahovať aj doplnky. Nemusí to však byť iba klasický závoj!

Svadobný účes musí byť prevedený kvalitne a precízne tak, aby niečo vydržal a nebolo ho nutné opravovať už po prvom tanci. Veľmi módne sú účesy s objemom do jednej strany aj účesy kombinované so zapletenými vlasmi či úprava vlasov v štýle vintage. Do vlasov sa môžu zakomponovať aj živé kvety, presne také, ako má nevesta v kytici.

Ak má nevesta krátke vlasy, nie je problém dať si ich predĺžiť alebo vytvoriť pôsobivý a jednoduchý účes aj z kratších vlasov.

Inšpirácie a námety na rôzne typy svadobných účesov nájdete na internete (napr. na portáli BeremeSe.cz) alebo aj priamo u kaderníčky či vizážistky, kde si zvyčajne môžete prezrieť fotografie svadobných účesov, ktoré už vytvorila.

Zanechať odpoveď