Vyberáme satelitné prijímače

satelitny-primac-1

Satelitný prímač

Pozeranie televíznych programov sa stáva stále väčším a väčším fenoménom dnešnej doby. A s pribúdajúcou popularitou sa taktiež rozširuje aj ponuka jednotlivých programov a kvalita vysielania týchto programov. Prijímať programy môžeme buď „svojpomocne“ alebo využívať služby satelitných operátorov. Pomocou svojho prijímača máme možnosť sledovať voľné satelitné programy, ktoré však väčšinou neuspokoja naše potreby. Potom sú tu satelitní operátori, ktorí ponúkajú rôzne druhy programov, ako napríklad športové, filmové či kanály na ktorých bežia celý deň nové hudobné hity.

Podľa čoho vyberať satelitné prijímače

Ako som spomínal, musíme sa rozhodnúť medzi satelitnými operátormi a vlastným prijímačom na voľné dostupné programy. V prípade, že sa uspokojíte s voľnými satelitnými programami, tak vám bude stačiť nejaký z najlacnejších prijímačov, ktorý nemusí obsahovať žiadnu čítačku kariet alebo CI slot. Ak sa rozhodneme pre jedného zo satelitných operátorov, tak si pri kúpe treba dať pozor na to, aby satelitné prijímače obsahovali čítačku kariet, prípadne CI slot. Pri výbere čítačky sa zase treba sústrediť na to, či je univerzálna alebo podporuje kódovací systém konkrétneho operátora (Skylink). Ďalej si satelitné prijímače vyberáme podľa typu rozlíšenia. Štandardné prijímače sa postupne strácajú z trhu a nahrádzajú ich HDTV satelitné prijímače. HDTV disponujú väčšou kvalitou obrazu a zvuku a poskytujú nám tak komfort pri sledovaní obľúbených programov. Líšia sa taktiež v spôsobe prepojenia s televízorom. Ak máte starší typ televízora, ktorý neobsahuje pripojenie HDMI, tak inú možnosť ako zakúpiť štandardný satelitný prijímač ani nemáte. Na druhej strane HDMI pripojenie už má takmer každá televízia v posledných rokoch, takže ak máte novšiu televíziu alebo sa chystáte kúpiť novú, tak určite siahnite po HDTV satelitnom prijímači.

PVR funkcia

Táto funkcia patrí k najnovším doplnkom satelitných prijímačov. Pomocou nej si môžeme program zastavovať, pretáčať alebo v ľubovoľnom čase spustiť nahrávanie daného programu. Kvalitnejšie satelitné prijímače majú v sebe zabudovaný aj pevný disk, na ktorý sa ukladajú programy. Pri prijímačoch bez takého pevného disku je potreba si zakúpiť externý disk.

satelitny-primac-2

Skylink satelitný príjmač TV programu

Zanechať odpoveď