Vyberte si svadobné šaty rýchlejšie – zistite, aké sa vám budú hodiť najlepšie!

svadobné šaty

Ako si vybrať rozprávkové svadobné šaty?

Svadobné šaty sú zrejme tou prvou vecou, po ktorej sa budúca nevesta začne ihneď po zásnubách obzerať. Veď len nákup obyčajných riflí nám trvá celý deň, tak koľko asi môže trvať nájdenie tých pravých šiat pre tak dokonalý deň, akým je svadba? Rozhodne to nie je málo, avšak existuje niekoľko tipov na to, ako si hľadanie vysnívaných svadobných šiat o niečo skrátiť. Dočítať sa o nich môžete v nasledujúcom článku.

Svadobné šaty presne k typu postavy

Najdôležitejším krokom k tomu, ako si vybrať svadobné šaty rýchlejšie, je najprv zúžiť celkový výber a to takým spôsobom, že si vyberiete konkrétne typy šiat, ktoré sa vám páčia. To sa vám jednak môže podariť tým, že si prezriete svadobné časopisy alebo prejdete niekoľko internetových stránok a obchodov. Avšak nezabúdajte, že šaty, ktoré vyzerajú dobre na modelke, nemusia vyzerať rovnako aj na vašej postave. To, aké svadobné šaty sa najlepšie hodia k vášmu typu postavy, vám v skratke načrtnem v nasledujúcich riadkoch:

Typ postavy: Trojuholník (boky širšie ako pás a ramená)

V takomto prípade je dobré upútať pozornosť na ramená či dekolt, napr. zdobeným živôtikom alebo svadobnými šatami bez ramienok a naopak nepútať prílišnú pozornosť na boky, napr. rovnou sukňou.

Typ postavy: Opačný trojuholník (široké ramená)

Tu treba zvoliť opačnú taktiku – nepútať pozornosť na dekolt prostredníctvom hlbokého výstrihu a naopak, upriamiť pozornosť na sukňu, napr. vďaka jej bohatému zdobeniu.

Typ postavy: Presýpacie hodiny (väčšie boky a prsia, štíhly pás)

Pri takomto type postavy veľmi dobre fungujú svadobné šaty, ktoré majú sukňu strihanú do „Áčka“ a tiež, ak chcete, môžete pozornosť upriamiť radšej na hornú časť tela.

Typ postavy: Vysoká a štíhla

Pre takýto typ postavy sú skvelou voľbou jednoduché a priliehavé šaty. Mnoho neviest si volí aj zdobené rukávy, ktoré akoby opticky zvýrazňovali krivky tela.

svadobné šaty

Svadobné šaty musia v prvom rade lichotiť vašej postave

Typ postavy: Plnšia

V takomto prípade je lepšie vyskúšať si rôzne štýly a typy šiat a zistiť, ktoré najlepšie lichotia vašej postave. S istotou však môžem povedať, že nevhodné budú svadobné šaty na štýl morskej panny či nadýchané a bohato zdobené „princeznovské“.

Každopádne, ak už budete mať aspoň približnú predstavu o tom, aké svadobné šaty sa vám budú najviac hodiť a aký štýl sa vám najviac páči, hľadanie tých konkrétnych v obchodoch a svadobných salónoch bude určite o niečo jednoduchšie, aj rýchlejšie. Ak chcete vedieť aj ďalšie tipy od iných neviest, odporúčam vám navštíviť stránku Beremese.cz!

Zanechať odpoveď