3 tipy ako si zjednodušiť život. Elektrické ovládanie brán, robotické vysávače a aku-robotické kosačky

Dnešná uponáhľaná doba nás mnohokrát vedie do patových situácií. Nič nestíhame, nemáme čas na rodinu, priateľov, ísť von, zabaviť sa, zrelaxovať. Ľudia sa zobúdzajú so stresom a zaspávajú s ním. Našťastie 21. storočie so sebou prináša aj množstvo high-tech zariadení a automatizácií, s ktorými si vieme čiastočne život zjednodušiť.  

Robotické vysávače, ktoré zvládnu každú prekážku

Myslíme na čistotu. Každý jeden z nás má rad v dome poriadok. Ako ho však udržať pri toľkých povinnostiach? Odpoveď je robotický vysávač. Jedná sa o inteligentného pomocníka, ktorý je schopný bez ľudského zásahu udržiavať čistotu. Na svojom začiatku stáli robotické vysávače od 1000 eur vyššie. Ako však dopyt a konkurencia narastali, ich ceny pozvoľne klesali a teraz podľa štatistík vlastní robotický vysávač každá 4. rodina. V roku 2020 zažila svoj boom značka iRobot, ktorým sa v tomto roku podarilo predať 30 miliónov robotov. Ich tržby presiahli miliardy dolárov, a tak sa stali jedným z najvyhľadávanejších výrobcov robotických vysávačov. Tieto, ale i ďalšie vysávače už v dnešnej dobe fungujú prostredníctvom mobilných aplikácií alebo najnovšie aj hlasovým zadávaním. Viete si nastaviť čas vysávania, čistenie podľa objektu, mopovanie, silu, rýchlosť a podobne. S robotickými vysávačmi šetríte svoj voľný čas.  

iRobot vysávač
Vysávač iRobot

Elektrické ovládanie brán – dajte svojej bráne život 

Ďalším skvelým pomocníkom v uponáhľanej dobe je malý diaľkový ovládač. Určite sa každému z nás stalo, že sme prišli domov z práce a prvé čo sme museli urobiť bolo vystúpiť z auta do daždivého dňa a manuálne otvoriť svoju starú zhrdzavenú bránu alebo garáž. A pritom stačí len jeden malý diaľkový ovládač, ktorý zautomatizuje všetky naše dvere, brány a garáže. Elektrické ovládanie brán sa stalo štandardom dnešnej doby. Veď prečo nie? Je to jednoduché, šetrí nám to čas aj nervy a ešte to aj dobre vyzerá. Samozrejme, samotná brána sa dá zautomatizovať jedine prostredníctvom automatického pohonu pre garážové brány a vstupné oplotenia. Ku každej takejto bráne získate „kľúč“ v podobe diaľkového ovládania. No a keďže sme doba pokroková závislá na mobilných zariadeniach aj samotné elektrické ovládanie brán je dnes cez telefón. Buď sa do elektroniky zabuduje SIM karta, ktorá „príjme“ hovor, čo zaktivuje garážovú bránu do chodu alebo opäť naše slávne aplikácie, cez ktoré si podľa ID čísla prihlásite bránu a tú potom jednoducho otvoríte alebo zatvoríte stlačením tlačidla vo svojom smartfóne. 

Elektrické otváranie brány
Šetrite čas s elektrickým ovládaním brány

Užívajte si relax na čerstvo pokosenom trávniku  

A do tretice pomocník, s ktorým bude váš trávnik vyzerať ako na futbalových štadiónoch – robotické elektrické kosačky. Doby, keď sme chodili hore-dolu po dvore, nebodaj sme za sebou ťahali elektrický kábel, sú už dávno za nami. Robotické kosačky sú samostatné kosačkové systémy, ktoré sa po inštalácií starajú o náš trávnik. Ich pohyb je závislý od drôtových senzorov, ktoré si uložíte po obvode vášho trávnika. Snímač priamo v kosačke si podľa týchto drôtov synchronizuje pohyb prostredníctvom GPS. Kosačky sa dobíjajú v dokovacej stanici, kosia samé, vyhýbajú sa prekážkam, zvládajú veľké stúpania a prudké klesania a vedia sa skryť pred dažďom. Pri výbere správnej kosačky je dôležitá veľkosť parcely v m², tiež množstvo prekážok, výška kosenia či hlučnosť. Či už sa jedná o akumulátorové profi kosačky alebo kosačky pre bežné trávniky, sú to šikovní pomocníci, ktorí pokosia trávnik za vás, zatiaľ čo vy môžete relaxovať.  

Zanechať odpoveď