Elektrické škrabky na zemiaky pracujú za vás a pre vás

Varenie už dávno nie je iba o dobrom noži a kvalitnej súprave panvíc. Ako v každej inej oblasti, technológie menia tvár aj kuchyne a kuchynských pomocníkov. Pred pár rokmi by ste len snívali o tom, že by ste dokázali ošúpať až 10 kg zemiakov len za 1 minútu. Novodobé elektrické škrabky na zemiaky to hravo zvládnu. Ich najnižší výkon začína od 35 kg za hodinu a niektoré dosahujú aj 250 kg za hodinu. To znamená, že aj tie najmenšie elektrické škrabky sú oveľa rýchlejšie a produktívnejšie ako ručné šúpanie. Urobia ťažkú prácu za vás a zanechajú vám dokonale ošúpané zemiaky pripravené na prípravu chutných jedál.  

Elektrické škrabky na zemiaky
Elektrické škrabky na zemiaky patria do každej profi kuchyne

Komerčné elektrické škrabky na zemiaky 

Čas vašich zamestnancov je pre vás cenný a chcete ho využiť čo najefektívnejšie. To je dôvod, prečo sú elektrické škrabky pre vás výhodnou investíciou. Ručné šúpanie zemiakov proste zaberá veľa času. Pri použití štandardnej škrabky na zemiaky by aj tým najskúsenejším kuchárom trval jeden zemiak v priemere asi 20 sekúnd – to je cca 20kg zemiakov za hodinu. Komerčná škrabka to zvládne za pár minút a ešte vám aj ostane viac zemiakov. Vďaka hnaciemu hriadeľu a krytu z nehrdzavejúcej ocele totiž škrabky minimalizujú odpad a tým pádom aj zvyšujú porcie a aj takto vám šetria náklady. Škrabka sa používa ľahko a čistí sa pomocou jednoduchých ťahov, odnímateľných súčiastok či prívodov vody na dôkladné umývanie. 

Elektrické škrabky na zemiaky
Elektrické škrabky na zemiaky zvládnu aj 250 kg zemiakov za hodinu

A ako to funguje? 

Elektrické škrabky na zemiaky fungujú tak, že sa zemiaky a voda rýchlo otáčajú vo veľkom bubne s brúsnym materiálom, čo je kombinácia, ktorá zemiaky rýchlo ošúpe a zároveň umyje, a tým pádom sú hneď pripravené na varenie alebo ďalšiu úpravu. Po dokončení procesu jednoducho otvoríte komoru a ošúpané zemiaky sa pomocou šikovného žľabu nadávkujú priamo do gastro plechu alebo inej vhodnej nádoby. Ďalšou výhodou je, že tento proces zmení šupky na veľmi malé častice, čo znamená, že sa veľmi ľahko zmyjú. Už žiadne vyberanie šupiek zo zemiakov z umývadla. 

Zanechať odpoveď