Airsoftové hry a airsoftové zbrane

Airsoft

Airsoft taktická zábava pre každého nadšenca

Zbrane sú súčasťou našich životov už od detstva. Hlavne chlapci, ale aj dievčatá sa hrávajú s detskými pištoľami, puškami, lukmi, na banditov, indiánov, policajtov… U niektorých táto vášeň z detstva pretrvá a so zbraňami sa hrávajú aj keď dospejú. Hračkárske zbrane ale nahrádzajú napríklad zbrane na paintball a airsoftové zbrane.

Airsoftové zbrane sa používajú pri realistických tímových hrách, simulujúcich vojenskú taktiku. Airsoftové hry sa dokonca používajú aj pri výcviku policajtov alebo armády. Používajú rôzne druhy zbraní, ktoré sú replikami tých skutočných, no miesto pravých nábojov majú v zásobníkoch plastové guličky. Je to teda niečo podobné ako pri detských zbraniach, len o niečo viac rafinovanejšie.

Airsoft sa zakladá na čestnosti

Tieto guličky na oblečení nenechávajú žiadne stopy, preto ak sa zasiahnutý člen hry sám neprizná, v podstate mu nie je možné nič dokázať. Preto sa airsoftové hry zakladajú na kódexe čestnosti. Zasiahnutý hráč by mal priznať porážku a opustiť hru. Pri niektorých hrách si zasiahnutý hráč musí okolo ramena obviazať červenú šatku, opustiť hru a s nikým sa nerozprávať. Je „mŕtvy“. Je to všetko o cti a nepodvádzaní. Klamstvo totiž kazí celú hru aj zábavu. Zásah z airsoftovej zbrane však nie je vždy citeľný, preto pri týchto hrách existujú aj rozhodcovia, ktorí na všetko dohliadajú. Predsa len sa môže stať, že niektorý zásah unikne ich pozornosti, a preto sa vraciam už k povedanému, treba sa zachovať čestne a opustiť hru.

Airsoft

Airsoft zbrane

Airsoftové zbrane u nás

Hoci na Slovensku je airsoft pomerne nový, airsoftové zbrane a rôzne príslušenstvo k nim je možné kúpiť v rôznych špecializovaných predajniach. Keďže existuje mnoho výrobcov, pri kúpe treba byť obozretný. Ak je zbraň veľmi lacná, pravdepodobne nie je ani veľmi kvalitná.

Tímová hra

Aj keď pri airsofte sa používajú zbrane, táto hra nie je o nenávisti ale naopak o utváraní priateľstiev. Hry majú svoje scenáre a pravidlá, hráči preto musia pred začiatkom hry všetko dohodnúť a prediskutovať. Stratégia je totiž veľmi dôležitá. Airsoftové zbrane sa rozdeľujú až potom. Hrá sa dovtedy, kým niektorý z tímov nezvíťazí.

Zanechať odpoveď