Ako dosiahnuť, aby nám záhradné stoličky slúžili čo najdlhšie?

záhradné stoličky

Záhradný nábytok pre pohodu v záhrade

Záhradný nábytok nekupujeme len na jednu sezónu, ale aj na niekoľko rokov. Keďže ide o  dlhodobú investíciu, oplatí sa kúpiť naozaj kvalitný, aj keď o niečo drahší, nábytok. Či už si vyberáte iba záhradné stoličky na menší balkón alebo stoly, lehátka, lavice, hojdačky, prípadne celé záhradné zostavy na väčšiu terasu či záhradu, vždy treba zvážiť najmä výber vhodného materiálu, z ktorého bude váš nábytok zhotovený.

Záhradné stoličky či iný záhradný nábytok je najlepšie kupovať z pevného, odolného materiálu, ktorý si zároveň vyžaduje minimálnu starostlivosť a údržbu. Nezabúdajte ani na možnosť správneho uskladnenia v zimnom období. Najmä v prípade, že sú vaše skladovacie priestory obmedzené, je lepšie uprednostniť nábytok, ktorý sa dá jednoducho zložiť, pred mohutnejšími (aj keď veľmi krásnymi) sedacími súpravami.

Správna starostlivosť o záhradný nábytok = dlhšia životnosť

Najmenej náročné na údržbu a čistenie sú plastové záhradné stoličky. Na čistenie plastu vám postačí aj vlažná voda so saponátom a mäkká handrička (ideálne je nábytok takto vyčistiť raz za dva týždne). Nevýhodou môže byť po určitom čase zmena farebnosti plastu vplyvom UV žiarenia (napr. biela farba môže zožltnúť a zelená, modrá či bordová farba zase vyblednúť).

Záhradné stoličky či iný nábytok z umelého ratanu sú veľmi odolné voči UV žiareniu aj vplyvom počasia a nevyžadujú si takmer žiadnu špeciálnu údržbu. Nečistoty postačí umyť mokrou handrou prípadne osprchovať záhradnou hadicou.

záhradné stoličky

Záhradné stoličky a ostatný nábytok vybavte sedákmi

Drevo a kov sú už o niečo náročnejšie na údržbu a potrebujú pravidelnejšiu starostlivosť napr. v podobe obnovovania náteru.

Aj textílie sú súčasťou záhrady

Textílie v záhrade v podobe sedákov, vankúšikov pre pohodlnejšie sedenie či samotné záhradné stoličky, prípadne hojdačky z rôznych materiálov kombinovaných s použitím textílií sú tiež vystavené vplyvom slnka, dažďa či prachu a iných nečistôt. Najlepším riešením ako ich udržať čisté je pravidelne ich prať aspoň raz za dva týždne a na noc ich odkladať do úložného boxu (napr. v dutej vnútornej časti lavice).

Zanechať odpoveď