Ako môže váš kancelársky nábytok pomôcť imidžu vašej firmy

kancelársky nábytok

Kancelársky nábytok tvorí aj imidž firmy

Už je to známe klišé, že pokiaľ ide o podnikanie, nie je nič dôležitejšie ako imidž firmy. Existuje len málo takých, ktorí sa dokážu predať aj vďaka svojmu imidžu a zvládajú to ako páni! Tu vám ponúkam niekoľko riešení, ako môže aj váš kancelársky nábytok vylepšiť váš imidž.

Prvý dojem vyvolá aj prostredie pred kanceláriou

Prvý dojem je ako pohár studenej vody v skorých ranných hodinách. Je veľmi dôležitá lokalita, kde je vaša kancelária umiestnená a či je k nej jednoduchý prístup. Ak hľadáte priestory a žiaden vás neoslovil, prečo si nedať postaviť vlastnú kanceláriu presne podľa vašich predstáv? Keď ste našli perfektnú lokalitu s možným parkovaním, no priestory kancelárie sa vám nepáčia, môžete osloviť rôznych majstrov a investovať do rekonštrukcie.

Vaša kancelária by mala byť umiestnená tak, že:

  • Vaši klienti ju nájdu rýchlo a jednoducho
  • Nemusia prejsť od zaparkovania ešte kilometer pešo
  • Vaša kancelária a kancelársky nábytok je jednoduchý a pôsobí tak, že poskytuje dostatok priestoru a pohodlie
kancelársky nábytok

Jednoduché línie kancelárskeho nábytku

Dobrý dojem pri vstupe do kancelárie vyvolá aj kancelársky nábytok

Teda ak chcete, aby vaši obchodní partneri pri vstupe do vašej kancelárie pocítili priamosť, profesionalitu a možno kreativitu – podľa typu vášho biznisu, je to možné docieliť aj tým, ako je vaša kancelária zariadená. Kancelársky nábytok by mal byť moderný, jednoduchý, formálny, no zároveň pohodlný. Odporúča sa tiež použiť rôzne zvláštne doplnky, ktoré vás odlišujú od všetkých ostatných klasických kancelárií, a ktoré vás budú klientom pripomínať.

Vaša kancelárska stolička by mala byť len o trošku viac pohodlnejšia ako klientova. V opačnom prípade by vaše vzťahy mohli byť nevyvážené.

Dobrý poriadok — dobrý priateľ

Udržujte váš stôl čistý, bez zbytočných a rozhodených papierov a zbytočností. Majte veci na kancelárskom stole usporiadané a prehľadné. Na stole veľmi dobre pôsobí laptop (viac ako stolový PC), vyjadrujú jednoduchosť a eleganciu. Kancelársky stôl môžete obohatiť o jeden fotorám s fotkou vašej rodiny, a niečo zelené (nekvitnúce kvety) je vždy skvelým pozadím.

Kancelársky nábytok ako sada

kancelársky nábytok

Moderná kancelária

Hoci je pekné všetko zladiť v rovnakom štýle, kancelársky nábytok v jednej sade nemusí stále pôsobiť tak ako chcete. V niektorých prípadoch sa stane práve opak, a na prvý pohľad sa bude zdať, že vaša kancelária je bez vkusu a inšpirácie. Niekedy jednotlivé veci (ako aj kancelársky nábytok) samostatne pôsobia chaoticky, no dokopy dávajú zmysel a súlad.

Na záver

Nakoniec si svoju novo-zariadenú kanceláriu ešte raz prezrite. Vcelku by ste mali mať viac voľného priestoru ako nábytku, jednoduché doplnky a dobre definovanú vašu identitu.

Zanechať odpoveď