Ako nájsť úžasné svadobné lodičky za prijateľnú cenu

lodičky

Jemné ružové lodičky

S perfektnými šatami na svadbu sa stále kombinujú štýlovo rovnaké doplnky a lodičky. Nemusíte však míňať celú výplatu na jeden pár svadobných lodičiek. Tento článok vám ponúka niekoľko možností ich získať lacno.

Vyhnite sa svadobným salónom

Ak chcete nakúpiť lacno, určite nemierte hneď do svadobných salónov a butikov. Hoci zaručujú, že budete mať vkusné svadobné lodičky, veľmi podobné môžete nájsť v predajniach nákupných centier za polovičnú cenu. Ak však nakupujete v nákupných centrách, majte na pamäti, že spoločenské lodičky (alebo svadobné) nie sú vychádzkové!

Vyberte si lodičky, ktoré vynosíte

Svadobné lodičky by mali byť biele, no nie je žiadny trapas, ak zvolíte aj inú farbu. Z finančného hľadiska si vyberte tie, ktoré vynosíte. Ak napríklad nikdy nenosíte bielu obuv, aj lacnejšie biele lodičky vás vyjdú relatívne draho, ak ich máte mať obuté len jeden deň. Zvoľte teda radšej telové, bledo modré, ružové, zlaté či strieborné…

lodičky

Dizajnérský kúsok

Lodičky DIY

Ak sa cítite dostatočne kreatívna, môžete si zakúpiť lacné „obyčajné“ hladké lodičky a ozdobiť si ich sama. Je množstvo predajní, kde si môžete zakúpiť koráliky, flitre, ozdobné pierka, trblietky a pod. Neodporúčam to však v prípade, že výsledok má vyzerať ako školská práca detí.

Ak sa vám páčia dizajnérske kúsky…

Aj keď dizajnérsky pár lodičiek vás možno vyjde drahšie ako „obyčajný“, ak si veľmi zakladáte na tom, aby ste mali vysoko kvalitné dizajnérske kúsky, môžete ich kúpiť lacnejšie. Odporúčam vyskúšať si lodičky, po ktorých túžite v akejkoľvek z predajní a keď ste si už istá veľkosťou, skúsiť si ich objednať online alebo pohľadať v outletových predajniach, kde ich môžete nájsť za tretinovú cenu. Dizajnérske kúsky sú tiež lacnejšie vtedy, ak už nie je ich sezóna alebo sú zo staršej kolekcie. Preto ak si nepotrpíte na najnovších modeloch danej značky, môžete mať kvalitné značkové lodičky za oveľa prijateľnejšiu cenu.

Ak ste prešvihli váš rozpočet

Ak máte naozaj, skutočne veľmi nízky rozpočet, oplatí sa „kuknúť“ aj do second-hand predajní. Častokrát sa tam objavujú spoločenské topánky, ktoré mal niekto obuté len jeden krát a predávajú sa takmer zadarmo.

lodičky

A čo tak svadobné balerínky?

Iné alternatívy lodičiek

Keď máte problém nájsť vhodné lodičky, resp. nie ste na ne zvyknutá, môžete zvoliť aj iný typ obuvi. Ak budete mať na vašej svadbe dlhé šaty, prečo nezvoliť napríklad biele balerínky alebo ploché saténové sandále? Tiež sú vhodné na svadbu, určite budú pohodlnejšie a stoja omnoho menej ako lodičky.

Pár rád na záver

  • Nezabúdajte, že pohodlie na vašej svadbe je nesmierne dôležité. Preto buďte láskavá k vašim chodidlám.
  • Akékoľvek lodičky si kúpite, je dobré ak ich každý deň aspoň týždeň pred svadbou, alebo inou spoločenskou udalosťou, nosíte po dome/byte. Lodičky trošku povolia, prispôsobia sa a vaše chodidlá si zvyknú. Určite to oceníte počas, aj po svadobnom dni.

Zanechať odpoveď