Ako nakupovať rozkladacie pohovky? Mali by ste sa riadiť niekoľkými krokmi.

rozkladacie pohovky do spálne

pohovka do spálne

Ako prvé si musíte ujasniť, na čo budete rozkladacie pohovky najviac využívať. Tým si určíte priority. Ak budú využívané predovšetkým na sedenie a na príležitostné prespanie, vašou prioritou by malo byť hľadať pohovku, ktorá je pohodlná najmä na sedenie. Ak však kupujete rozkladacie pohovky, ktoré budú využívané aj na spanie každú noc (napr. v študentských malometrážnych bytoch), potrebujete dbať predovšetkým na kvalitné matrace. Väčšina výrobcov sa pri výrobe rozkladacích pohoviek zameria buď na pohodlie pri sedení alebo pohodlie pri spaní. Len málokedy natrafíte na oboje. Preto vyberajte dôkladne.

Výber pohovky závisí od rozpočtu

rozkladacie pohovky royal

pohovka royal

Ďalej by ste mali mať jasnú predstavu o tom, aký máte rozpočet a teda koľko peňazí by ste boli ochotní minúť na rozkladacie pohovky. Určite si hranicu a plus nejakú rezervu, ak by ste náhodou našli svoju vysnívanú rozkladaciu pohovku, za ktorú ste ochotní svoj rozpočet trošku „natiahnuť“. Ešte predtým, ako si však nastavíte limit, prezrite si niekoľko predajní, aby ste mali predstavu o aktuálnych cenách na trhu.

Na trhu je niekoľko rôznych rozkladacích pohoviek. To znamená, že sú rôzne spôsoby rozkladania – dve najbežnejšie sú vyklápacia konštrukcia (posteľ) zo sedacej časti, a vysúvacia časť na kolieskach zo spodnej časti pohovky. Ešte pred kúpou sa rozhodnite, ktorá je pre vás vhodnejšia. Takéto rozkladacie pohovky poskytujú pohodlné dvoj-lôžko, ideálne na prespanie jedného až dvoch ľudí.

Pri kúpe sa dbajte aj na rozmery pohovky a jej matraca. Až pri prvom použití totiž môžete natrafiť na problém a síce, že vaša posteľná bielizeň – ako plachty na mieru – nesedia. Väčšina rozkladacích pohoviek má rozmery klasickej postele, ale nájdu sa aj také, ktoré majú netradičné rozmery. Vtedy môže nastať už spomínaný problém. Taktiež je dobré zaobstarať si aj poťah na matrac, ktorý dopomôže k dlhšej životnosti matraca.

Tipy a rady:

  • Skúste zopár centimetrov popresúvať rozkladacie pohovky v predajni alebo zdvihnúť. Ak to nezvládnete, myslite na to, že rovnaký problém budete mať s danou pohovkou aj doma.
  • Vyskúšajte si rozložiť a naspäť zložiť pohovku ešte v predajni. Ak neviete ako na to, môžete sa opýtať niekoho z personálu priamo v predajni. Doma vám už nikto neporadí.
  • Mali by ste mať možnosť odskúšať si rozkladacie pohovky v predajni tak, ako vám to vyhovuje a zároveň toľko času, koľko vám vyhovuje (v rámci otváracích hodín samozrejme). Ak si skúšate ľahnúť na rozloženú rozkladaciu pohovku a predajca vás hneď upozorní, aby ste sa postavili, pravdepodobne sa snaží skryť nejaké nedostatky, ktoré by ste pri dlhšom ležaní zistili.

Zanechať odpoveď