Ako odstrániť ťažké kovy na prírodnej báze? Odpoveďou je zeolit

Zeolit

Zeolit, prírodná hornina na všestranné využitie.

Viete čo je zeolit? Je to prírodná hornina, ktorá má všestranné využitie všade vo svete. Dnes vám ponúkam článok, v ktorom opíšem, ako je možné odstrániť ťažké kovy, a jedným zo spôsobov je aj hornina zeolit.

Toxické ťažké kovy, ako napríklad arzén, kadmium, olovo, ortuť a urán, sú prítomné v prostredí, v ktorom sa všetci pohybujeme. Existuje veľa bezpečných, ekologických a cenovo dostupných produktov, ktoré pomáhajú tieto kovy odstrániť. Tu vám ponúkam niekoľko z nich.

Tipy na odstránenie ťažkých kovov

Bentonit

Bentonit je forma sopečného popola, ktorá má schopnosť fyzicky odstrániť z tela až 25 násobok hmotnosti nečistôt prostredníctvom procesu nazývaného adsorpcia. Bentonit má laxatívne vlastnosti a vysoký obsah železa, horčíka a kremíka. Bentonit sa používa do cementu, keramiky, do rôznych liekov, do steliva pre mačky a na mnohé iné účely.

Zeolit

Zeolit vďaka svojim vlastnostiam pohlcuje pachy a je možné ho použiť na rôzne účely

Zeolit

Zeolit je prirodzená kombinácia sopečného popola a morskej vody. So svojou kryštálovou štruktúrou, ktorú tvoria malé akoby „klietky“, zachytávajú ťažké kovy bez odstránenia minerálov. Štúdie na zvieratách dokazujú, že zeolit zlepšuje celkový chov a výživu. Zeolit sa po vyťažení spracováva a čistí (keďže zachytáva ťažké kovy už vo svojom prirodzenom výskyte). Vyčistený zeolit sa potom môže ďalej požívať na rôzne účely najmä v stavebníctve a poľnohospodárstve, a je výborný aj v záhradníctve a na hnojenie rastlín. Zeolit je prírodná hornina, ktorá má skutočne široké využitie a stále sa na ňom vykonávajú rôzne nové štúdie. Viac o zeolite a jeho využití si môžete prečítať tu.

Chaluha bublinatá (Fucus vesiculosus)

Chaluha bublinatá je druh hnedej morskej riasy, ktorá sa nachádza v Atlantiku a v Tichom oceáne. Rastlina sa využíva väčšinou v zdravotníctve, má stonku a struky (plnené vzduchom), ktoré pomáhajú rastline plávať na hladine. Stonka tejto rastliny je používaná ako liek. Rastlina obsahuje účinné látky jódu, fukoidanu, kyselinu algovú a fenoly. Látky nachádzajúce sa v Chaluhe bublinatej sa používajú na zmiernenie pálenia záhy, stimulujú štítnu žľazu a pomáhajú zvyšovať imunitný systém. Má antibakteriálne účinky a protizápalové vlastnosti. Okrem zdravotníctva, sa táto vzácna rastlina využíva aj na odstránenie ťažkých kovov, čo má za následok zdravšie prostredie.

Zanechať odpoveď