Ako si vyrobiť sedačku z paliet?

Aj vy si zariaďujete váš prvý príbytok, no peňazí už nemáte nazvyš a radi by ste boli “in”? Výrobou sedačky z paliet nielenže ušetríte nemalé peniaze, budete šetrný k životnému prostrediu a tvorivý, ale aj originálny. Použitím drevených europaliet, ktoré sa používajú pri preprave tovarov si môžete vyrobiť vlastnoručne a za pár hodín sedačky presne podľa vašich požadovaných rozmerov. Štandardné palety majú rozmery 120 cm x 80 cm a umožnia vám vytvoriť rôzne variácie vášho sedenia. Záleží len na vás.

Čo budete potrebovať?

  • Palety
  • Skrutky
  • Brúsny papier
  • Farby, prípadne bezfarebný lak na drevo alebo moridlo
  • Nožičky alebo kolieska (no nemusia byť)
  • Molitan (prípadne aj vankúše)
  • Poťahovú látku
  • Nožnice, štetec, skrutkovač, prípadne kladivo, pílku, klince, gombíky, zipsy,… záleží od vašej chuti tvoriť.

Postup

Na palety sa popýtajte vo väčších obchodných reťazcoch, prípadne v stavebninách. Ak vám ich nedajú zadarmo, tak za symbolickú cenu určite. Ak už palety máte, môžete ich pred natieraním, lakovaním, či morením (záleží na vás, či chcete mať pôvodnú farbu dreva, alebo vami požadovanú farbu) prebrúsiť, aby bol povrch hladký a prípadná trieska sa nezadrela na neželané miesto vášho tela, či neroztrhla pančucháče vašej návšteve :-). Keď už máte namaľované a zaschnuté, môžete začať spájať jednotlivé palety do vami požadovaného tvaru sedačky. Ak to robíte už na mieste, kde bude sedačka umiestnená, vyhnete sa tak problému s následnou neľahkou manipuláciou. Pohodlné sedenie na vašej novej sedačke vám zabezpečia vhodné matrace. Môžete použiť aj staršie použité, ale ak plánujete využívať sedačku aj na spanie, môžete kúpiť kvalitnejšie na sedaciu časť a iné dať na operadlo. Pre vaše maximálne pohodlie, ale aj pre lepší vzhľad a krajší interiér, môžete doplniť sedačky vankúšmi. Hotovo? Tak môžete pozvať prvú návštevu.

No a keď vás táto sedačka vo vašom byte omrzí, či našetríte peniaze na vysnívanú z katalógu, isto nájde v novom šate uplatnenie aj v exteriéri. Tak hor sa do tvorenia.

sedačky

Sedačky z paliet môžu byť naozaj skvelým doplnkom pre váš interiér…

sedačky

…ale aj pre váš exteriér

Zanechať odpoveď