Ako vyberať plynové zbrane

Existuje niekoľko typov vzduchových zbraní. Plynové zbrane sa radia medzi jedny z nich. Plynové zbrane ponúkajú silný a realistický zážitok pri streľbe, ktorý je pre hráčov všetkých úrovní veľmi zábavný. Plynová zbraň je nevyhnutnou zbraňou pre každého nadšenca airsoftu. Na trhu je nespočetné množstvo druhov plynových zbraní, preto si určite každý príde na svoje. Plynové zbrane sú často pocitovo realistické, najmä tie s funkciou tzv. blowback, ktorá simuluje spätný ráz, ktorý by ste dostali po odpálení skutočnej zbrane. Plynová zbraň je tiež skvelý zberateľský doplnok či už pre začiatočníkov alebo pre skúsených dlhoročných strelcov.

GLOCK 19- je jedna z najpoužívanejších zbraní vo svete

Ako teda funguje plynová zbraň?

Pri výbere plynovej zbrane je podstatné hlavne vedieť, ako vlastne funguje. Plynový pohon je ako pružinový ale bez pružiny. Pružina je nahradená uzavretým plynom. Namiesto toho, aby sa navíjacia oceľová pružina stlačovala pri natiahnutí zbrane, v tlakovom plyne sa stlačený vzduch alebo dusík držia v špeciálnej komore zabudovanej do piestu. Tento vzduch je pri stlačení zbrane ďalej natlakovaný. Pri odpálení sa plyn môže rozšíriť a to tlačí piest dopredu.

Plynové zbrane majú niekoľko výhod oproti vzduchovým zbraniam s pružinovým piestom. Napr. plynové zbrane vydržia aj desaťročia na rozdiel od ostatných pružinových zbraní, kde sa pružina časom oslabuje a nakoniec sa rozpadá počas dlhšieho obdobia. Ďalej oceľové pružiny strácajú silu ak zostanú napnuté dlhú dobu, pričom plynová zbraň môže zostať natiahnutá týždne a stále zachováva neporušenosť presného záberu. Ďalšou výhodou je, že plynové zbrane majú omnoho nižšiu váhu než pružinové. Reagujú rýchlejšie a pelety sa dostanú von rýchlejšie ako zvinutá oceľ. Majú tendenciu byť silnejšie ako iné ekvivalentné zbrane poháňané pružinovým piestom. Plynové zbrane môžu byť jednoducho nastavené priemerom piestu a dĺžkou zdvihu.

Originálna a najznamejšia vzduchovka v Československu Slávia 620

Prečo nie sú plynovky viac populárne s toľkými výhodami?

Ventil môže byť ťažší než pružina, a plynové zbrane majú tvrdšiu streľbu,pretože sa pri streľbe hádžu (zatrasú), čo niektorým strelcom nevyhovuje, resp. prekáža. Napriek týmto nevýhodám však veľa strelcov uprednostňuje plynovky a v súčasnosti ich predaj narastá.

Zanechať odpoveď