Ako vybrať jedálenský set

jedálenský set

Miesto, kde sa stretáva celá rodina by malo vyžarovať pozitívnu energiu

Jedáleň je miesto kde sa stretáva celá rodina. Miesto kde sa schádzame s priateľmi pri dobrom jedle alebo pri poháriku. Pri stole sa smejeme, rozprávame alebo hráme spoločenské hry. Preto je veľmi dôležité, aby jedáleň pôsobila príjemným a útulným dojmom. Kvalitný jedálenský set je úplným základom každej jedálne a keďže široká ponuka jedálenských stolov a stoličiek vám výber rozhodne neuľahčuje, ponúkame vám pár užitočných rád pri ich kúpe. V prvom rade si treba určiť finančný strop, ktorý ste ochotní minúť. Na trhu je nespočetné množstvo prevedení a farieb a tak vybrať si ten správny jedálenský set môže byť dosť náročné. Finančný strop vám týmto pomôže vylúčiť veľkú časť z ponúkaných možností.

Miesto pri stole pre každého

Pri výbere jedálenského stola je najlepšie siahnuť po tom najväčšom, samozrejme pokiaľ vám to priestor dovolí. Každý musí mať za stolom svoje miesto a nielen vy, ale aj prípadná návšteva. Ak ste napríklad štvorčlenná rodina, je dobré kúpiť jedálenský set pre šesť osôb alebo aj väčší. Väčší priestor oceníte aj počas každodenného stolovania. Ak máte menšiu jedáleň, šikovnou voľbou je rozkladací jedálenský stôl, ktorý roztiahnete len vtedy, keď to potrebujete. Jedálenský stôl nikdy neumiestňujte do rohu, pretože sa k nemu ťažko sadá. Stôl by mal byť minimálne meter od steny, aby mohol sediaci od stola pohodlne odísť alebo naopak sa k stolu ľahko dostať.

Jedálenský set ponúka široké možnosti

jedálenský set

Väčšie jedálenské sety zaistia miesto aj pre vaše návštevy

Jedálenský stôl si môžete zvoliť v oválnom, okrúhlom, štvorcovom alebo obdĺžnikovom prevedení. Pri údržbe jedálenského stola hrá najväčšiu úlohu materiál z ktorého je vyrobený. Ak je vašou voľbou sklenený stôl, počítajte s tým, že na ňom bude vidieť každú nečistotu a vy strávite veľa času umývaním a leštením. Zlatým štandardom stále ostáva drevený jedálenský set. Je nenáročný na údržbu, ekologicky nezávadný a odolný. Zvoliť si ale môžete aj materiál ako napríklad kov, ratan, plast a iné.

Ako zladiť stôl so stoličkami

Kúpou jedálenského stola sa to ale nekončí. Ak nechcete sedieť na zemi, potrebujete si zaobstarať aj stoličky. Ak ste si kúpili rovno jedálenský set so stoličkami, máte po starosti. No ak ste kreatívnejší a volíte stoličky samostatne, potrebujete ich vhodne zladiť so stolom a to nielen farebne, ale aj materiálovo. Zvážiť treba aj tvrdosť stoličky. Niekto rád sedí na dreve, niekto zase uprednostňuje mäkké čalúnenie. Ak sa neviete rozhodnúť, šikovnou voľbou je látkový podsedák, ktorý priviažete k stoličke kedykoľvek je to potrebné. Výhodou je aj jeho nenáročná údržba. Najdôležitejšie pri výbere jedálenských stoličiek je ale to, aby boli dostatočne pevné, no pritom pohodlné. A čo sa množstva týka, voľte podľa počtu rodinných príslušníkov a k tomu je dobré dokúpiť o dve jedálenské stoličky naviac pre nečakané návštevy.

Zanechať odpoveď