Ako vyčistiť fasádu domu od plesní a rias?

Keď sme postavili svoj prvý dom, prešlo len niekoľko rokov a na našej novej fasáde sa nám začali tvoriť veľmi nevzhľadné plesne a riasy. Vzhľadom k nemalým finančným prostriedkom, ktoré sme investovali nielen do fasády, ale aj do stavby celého domu, nás tento problém veľmi trápil. A keď sme zistili, že plesne a riasy nie sú len estetickým problémom, ale aj zdravotným rizikom, začali sme intenzívne premýšľať, ako vyčistiť fasádu domu čo najrýchlejšie a najefektívnejšie.

ako vyčistiť fasádu domu

Keď umývanie fasády nestačí…

Ako prvé sme začali zisťovať, prečo sa plesne a riasy vôbec začali na našej fasáde tvoriť. Najväčšie obavy sme mali z toho, že dôvodom budú stavebné chyby, ako napríklad krátky previs strechy, nesprávne zvolený sokel budovy alebo zlá tepelná izolácia. V takomto prípade by totižto nestačilo iba umývanie fasády, ale najprv by sme museli technické chyby odstrániť, čo by bola pre nás opäť ďalšia investícia. Našťastie, všetky tieto možnosti sme si dali overiť odborníkmi a nič z našich obáv sa nepotvrdilo.

Ako vyčistiť fasádu domu? Pomôže profesionálne čistenie fasád domov!

Až neskôr sme zistili, že pravým dôvodom pre tvorbu rias a plesní na našej fasáde bolo nesprávne vetranie v kombinácii s hustým porastom, ktorý vrhal na náš dom veľký tieň a tak fasáda nemala dostatok času na vysušenie napríklad po výdatných dažďoch. Nasledovalo teda ďalšie pátranie po tom, ako vyčistiť fasádu domu. Svojpomocné umývanie fasády nepripadalo do úvahy – nielen kvôli nedostatku času, ale najmä preto, že sme sa obávali, aby sa naša ešte stále nová fasáda nijak nepoškodila. A v tom sme narazili na riešenie – profesionálne čistenie fasád domov.

ako vycistit fasadu domu

A takto to dopadlo…

O profesionálnom čistení fasád sme nikdy predtým nepočuli, no keď sme si nechali urobiť na našej fasáde bezplatnú ukážku, boli sme veľmi milo prekvapený. Finálny výsledok bol presne podľa našich predstáv – nielenže sme sa zbavili rias a plesní, ale naša fasáda vyzerala opäť ako nová.

Zanechať odpoveď