Ako vyzerajú ideálne batohy?

To je veľmi zložité jasne povedať, pretože každý na batohoch preferuje niečo iné. Pre vyznávačov skateboardingu je dôležité, aby si mali na batohy kam upevniť dosku. Pre basketbalistov je dôležité, aby si mali kam uložiť basketbalovú loptu a mnoho podobných vecí. Pre mňa je dôležité, aby som si mal kde odložiť notebook, obed a veci na oblečenie. Proste vízia ideálneho batohu sa môže líšiť, ale rád by zhrnul pár faktorov, ktoré sú dôležité asi pre všetky nové batohy.

Batohy a ich nepostrádateľné vlastnosti – priestrannosť

Podľa počtu prepážok obľubujem 3 prepažkové, aby som si mohol porozkladať veci oddelené a nemal ich v jednej veľkej čiernej diere ako pri 1 prepážkových. Dôležité je nielen aký ma priestor vo vnútri, ale ich rozumné rozdelenie napríklad vačok na telefón či peňaženku, alebo iné predmety. V novších batohoch sa nachádza aj špeciálny vačok, ktorý je vodotesný, čo mne osobne najmenej 2-krát zachránilo telefón.

batohy

Priestrannosť je pre batohy veľmi dôležitá.

Materiál

V prvom rade musí byť z odolného materiálu nech sa vám pri prvom preplnenom batohu nestane, že sa roztrhne alebo sa začne párať. Ďalej by tento materiál mal zvládať mierné mrholenie alebo letný dážď bez toho, aby ste mali kompletne mokré veci vo vnútri.

Špeciálne vystuženie na chrbát

Toto je veľmi dôležité a veľmi málo ľudí si to uvedomuje však predsa si povedia, že ma to nebolí. Ale opak je pravdou. Pri každodennom nosení sa prvé deformácie ukazujú už pri prvom roku nosenia. Preto odporúčam si radšej priplatiť za batoh o tých 10 EUR naviac, ako potom neskôr sa sťažovať na chrbát.

batohy

Špeciálne vystuženie na chrbát je pre batohy podstatné.

Kvalita zipsov a úponov

Ak aj Vy často nosievate v taške o niečo viac ako znesie, tak by ste mali upriamiť pozornosť v prvom rade na zipsy, ktoré sa ako prvé sa kazia a hneď po nich prichádzajú úpony na taške, ktoré štopkajú, alebo sa rovno začínajú natrhávať. Dúfam, že sa Vám tento článok aspoň trochu pomohol ak vyberáte nový batoh.

Zanechať odpoveď