Ako znížiť hladinu amoniaku vo vašom akváriu s pomocou zeolitu

zeolit

Viete, ako sa starať o akvárium a ako vám v tom môže pomôcť zeolit?

Starať sa a udržiavať v čistote vaše akvárium s rybičkami je veľmi dôležité. Okrem klasického čistenia akvária, ktoré by sa malo čistiť pravidelne (to, ako často, závisí od veľkosti akvária), je potrebné z času na čas prečistiť aj filter. Zeolitový prášok alebo aj zeolitový štrk do akvária je ideálnym riešením pre udržanie čistej vody v akváriu a zdravého prostredia pre vaše rybičky. Zeolitový piesok / štrk do akvária alebo vo filtri do akvária pomáha aj pri zachovaní nízkej hladiny amoniaku vo vode.

Hoci existuje hneď niekoľko spôsobov ako na to, no z vlastnej skúsenosti odporúčam prípravky vyrobené zo zeolitu. Tu vám ponúkam v jednoduchých piatich krokoch ako na to:

Najskôr si odmerajte hladinu amoniaku v akváriu

Na to budete potrebovať testovaciu sadu, ktorú môžete kúpiť v ktorejkoľvek predajni s chovateľskými potrebami.

Spravte výmenu vody v akváriu

Výmena sa vykonáva odobratím 10-20 % vody a doliatím novej (odstátej) vody.

Skontrolujte filter

Samozrejme, že pri každom čistení akvária skontrolujete, či je filter čistý, či je potrebné ho prečistiť dôkladnejšie alebo nie. Keď potrebuje byť vyčistený, môžete použiť zeolitový piesok. Je dobré mať v akváriu živé rastliny, ktoré malú časť amoniaku absorbujú (napríklad filodendron).

Prípravok so zeolitom

Nakúpte si zeolitový piesok a umiestnite ho do filtra. Toto pomáha udržiavať rovnováhu amoniaku. Zeolitový piesok vám vydrží niekoľko rokov, ak ho budete používať správne.

Sledujte pravidelné zmeny vody

zeolit

Zeolit pre zdravé a čisté akvárium

Pravidelné sledovanie a údržba pomôže udržať vaše rybičky zdravšie. Naopak zanedbanie a vysoká hladina amoniaku môže rybičky zabíjať.

Zeolit môže byť využitý v rôznych sférach. Najčastejšie sa, pre svoje vynikajúce vlastnosti, využíva v stavebníctve, už spomínanom chovateľstve a v poľnohospodárstve. Štruktúra zeolitu je skonštruovaná ako trojrozmerná mriežka. Táto priestorová konštrukcia zabezpečuje vlastnosti zeolitu, ako sú vysoká schopnosť viazať plyny a roztoky, vysoká tepelná stabilita, iónová výmena, stabilizuje vlhkosť a bráni vzniku nevyhovujúcich účinkov vody.

O širokom využití zeolitu si môžete prečítať v ďalších článkoch na tomto blogu.

Zanechať odpoveď