Aký retro nábytok si zvolíte?

V dnešných príbytkoch sa čoraz viac stretávame s retro nábytkom. Okrem toho, že sa mnohí radi v spomienkach nostalgicky vraciame do našich detských čias, čo sa snažíme prostredníctvom retro nábytku vniesť do našich bytov a domov, je to tiež akási radosť obohatiť naše interiéry farbami. V 21. storočí prišiel v interiérovom dizajne nával neutrálnych farieb a ladení „tón v tóne“. Aj keď takéto farby stále pôsobia veľmi elegantne, nadčasovo a sofistikovane, mnohí pociťujú nudu, stálosť a preto hľadajú domáce oživenie vo farbách a vzoroch.

Retro nábytok v štýle Art deco

Podľa obdobia, z ktorého si zvolíte váš retro nábytok, sa dá ladiť aj moderný nábytok. Ak sa rozhodnete pre retro nábytok 20-30-tych rokov, kedy prevládalo Art deco, farby ako čierna a zlatá, a rôzne geometrické tvary, môžete ho kombinovať s veľmi jednoduchým jednofarebným moderným nábytkom. Môj tip pre doplnky je farebné sklo (najmä zelené), rôzne bronzové sošky a predmety s vysokým leskom, kožené sedačky v obývačke a mramor (alebo imitácia) v kuchyni.

retro nábytok

Páči sa vám retro nábytok 30-tych rokov?

70-te roky v interiérovom dizajne

Ak sa rozhodnete pre retro nábytok v štýle rokov 70-tych, váš domov bude plný farieb, vzorov a netradičných tvarov. Niekedy sa to môže zdať až príliš farebné a vzorované, preto môžete nájsť skvelý kompromis ak k retro nábytku doladíte retro doplnky a zvyšok ponecháte jednoduchý a moderný. Doplnky môžu byť retro lampy, obrazy na stenách alebo rádio či gramofón. Retro nábytok zahrňuje predovšetkým drevené stolíky a skrine na štyroch úzkych nohách a sedačky v kombinácii drevo + textil. Ak ste dostatočne kreatívni, veľmi dobre zapôsobia podomácky vyrobené pletené deky alebo poťahy na vankúše.

retro nábytok

Alebo radšej moderné bývanie inšpirované 70-tymi rokmi?

V akomkoľvek štýle retro nezabudnite na osvetlenie, čo dokáže dokonale podčiarknuť celkový vzhľad interiéru. Kvety sú taktiež súčasťou interiérov, nezabudnite ich zakomponovať do vášho príbytku. Či už sa rozhodnete pre retro alebo moderný nábytok, váš domov by mal predstavovať miesto, kde sa cítite vždy príjemne a bezpečne.

Zanechať odpoveď