Arabské emiráty sa oplatí navštíviť!

Zahraničné dovolenky do Ázie, konkrétne do oblasti Arabského polostrova, naberajú z roka na rok na popularite. Vyhľadávané sú nielen Spojené arabské emiráty, ale napr. aj Omán. Ten, ktorý ešte nedávno patril k pomerne menej známym destináciám. Hlavnými lákadlami týchto krajín sú prekrásne pláže, slnečné a horúce počasie. Nájdete tam aj monumentálne stavby, rôzne atrakcie či status veľmi luxusných destinácií. Arabské krajiny sú pre našinca príťažlivé, no zároveň aj tak trochu tajomné a nevyspytateľné. Máte ešte stále nejaké pochybnosti o tom, či sú Spojené arabské emiráty tou správnou voľbou? Tieto riadky venované Arabským emirátom vám pomôžu rozhodnúť sa a konečne spoznať záhadnú krajinu šejkov, bohatstva, ale aj prísnych pravidiel.

arabské emiráty

Liwa Oasis v Abú Dhabí

Spojené arabské emiráty – čo by ste mali o nich vedieť?

Spojené arabské emiráty sú federáciou siedmych autonómnych emirátov, ale k tým najnavštevovanejším so zvučným menom patrí určite Dubaj a Abú Dhabí. Obe z týchto arabských destináciu sú miestom, kde sa o svoju bezpečnosť naozaj nemusíte obávať, pretože tu platia veľmi prísne zákony a tiež tresty, takže z hľadiska kriminality či morálky sú na tom Arabské spojené emiráty oveľa lepšie ako niektoré európske destinácie. Prísne pravidlá platia aj čo sa týka konzumácie alkoholu na verejných priestranstvách, takže sa tu s popíjaním alkoholických nápojov v uliciach či v parku, ako je to bežné napr. v Bratislave, určite nestretnete.

arabské emiráty

Dubai

Čo turistom môžu ponúknuť Arabské emiráty Dubaj a Abú Dhabí?

Arabské emiráty Abú Dhabí a Dubaj sú miesta, kde si môžete dopriať maximálne komfortné až luxusné ubytovanie so špičkovými službami. Relax na nádherných plážach a množstvo jedinečných zážitkov a dobrodružstiev ako nikde inde na svete. Unikátom sú napr. mrakodrapy v Dubaji, napr. Burj Khalifa, ktorý je bezkonkurenčne najvyšším mrakodrapom sveta, zábavné parky, ako napr. Ferrari World, ale aj umelo vytvorený Palmový ostrov či Dubajské fontány. A hoci je Dubaj skutočne horúcou exotickou destináciou, môžete si tu pokojne vyraziť aj na lyže či na klzisko v známych nákupných centrách. Výbornou voľbou sú aj lodné výlety či púštna safari na džípoch. A v neposlednom rade je veľkým plusom pre Arabské emiráty aj časová dostupnosť, pretože ide o exotiku, ktorá je letecky dostupná už po približne 6 hodinách letu. Stačí si už len rezervovať letenky a vyraziť.

Zanechať odpoveď