Atrament Lexmark

Medzi najobľúbenejšie a najrozšírenejšie používané tlačiarní v našom európskom regióne patrí tlačiareň Lexmark. V tomto článku sa budeme zaoberať náhradou za atrament Lexmark.

Značka Lexmark uzatvára obľúbenú päticu tlačiarní v európskom regióne, medzi ktoré patria aj značky Brother, Canon, Epson a HP. Pri týchto značkách platí, že originálny atrament a ním plnené originálne kazety, sú v obchodoch predávané z pohľadu zákazníka, v značne predražených cenových reláciách.

Pre bežného zákazníka je preto najjednoduchším východiskom siahnuť k nákupu takých kaziet v ktorých nie je použitý originálny atrament, ale jeho kompatibilná obdoba. Tým sa dostávame ku kompatibilným kazetám a v tomto konkrétnom prípade ku kompatibilných kazetám pre tlačiarne Lexmark.

Atrament Lexmark – kompatibilné náhrady

Aj keď kompatibilné kazety nahrádzajúce originálne kazety Lexmark sú vyrábané v mnohých častiach sveta, najväčším výrobcom je Čína. To isté platí i pre atrament kompatibilný pre Lexmark.

Väčšina atramentov sa okrem základných farieb, ktoré sú Cyan (azúrová) označovaná skratkou C, Magenta (purpurová) označovaná skratkou M, Yellow (žltá) označovaná skratkou Y a Black (čierna) označovaná skratkou Bk, prípadne K, či B (označenie B však nie je celkom šťastné, nakoľko sa môže pri rozšírenej palete farieb zamieňať s modrou teda blue). Pre istotu by sme ešte upresnili, že hovoríme o farebnom modely CMYK.

atrament-lexmark

Atrament Lexmark pre tlačiarne Lexmark

Uviedli sme, že základom farebných atramentových tlačiarní a to nielen tlačiarní používajúcich atrament Lexmark, je model CMYK, pozostávajúci zo 4 uvedených farieb, teda Cyan, Magenta, Yellow a Black. Avšak kvalitnejšie atramentové tlačiarne zameriavajúce sa na vernejšiu reprodukciu grafických predlôh, používajú viac farieb. Takéto tlačiarne mávajú teda nie 4 farebné atramentové kazety, ale býva v nich použitých omnoho viac farieb napríklad 6, 13, či 16, ale i viac. Ako príklad by som uviedol doplnkové farby Matte Black, Photo Black, Dark Gray, Gray, Light Gray, Photo Cyan, Photo Magenta, Red, Green, Orange, …. a iné.

V súvislosti s danou skutočnosťou je potrebné uviesť, že u takýchto rôznych farebných odtieňov sa kompatibilné atramenty zabezpečujú omnoho ťažšie, ako je tomu o základných farieb. Najväčším predpokladom, že sa takéto kompatibilné atramenty podarí zabezpečiť je obrátiť sa s požiadavkou na špecializovaného dovozcu, či predajcu. Nakoľko však vo väčšine prípadov ide o farby, ktoré nie sú bežne obchodované a to hlavne z dôvodu nízkeho dopytu zo strany zákazníkov, je predpoklad, že potencionálny zákazník bude musieť na ich dodanie čakať, nakoľko predajca ich nebude mať skladom.

Zanechať odpoveď