Autentické vintage doplnky

Vintage štýl patrí už pár rokov k jedným z najobľúbenejších a to právom. Interiér zariadení v tomto duchu má svoje neopísateľné čaro z ktorého vyžaruje vkus ale aj kúsok histórie. Vytvoriť si svoj vlastný vintage svet priamo u vás doma však nie je vôbec jednoduché. Hlavne, ak chcete, aby bolo vaše bývanie skutočne jedinečné a originálne. Vintage doplnky síce dostanete kúpiť aj v bežných obchodoch s dekoráciami, no aj tu treba byť opatrný. Mnohé z nich vyzerajú skôr ako nepodarené repliky než originál vintage prvky. Ich zakomponovaním do interiéru môžete všetko pokaziť. Vintage doplnky treba vyberať s rozvahou a siahať len po tých autentických, ktoré vyzerajú akoby za sebou mali nejakú tú históriu – len tak vytvoríte skutočný vintage look.

vintage doplnky

Čo tak kompótové fľaše ako poháre?

Staré a ošúchané vintage doplnky

A čo sú to vlastne tie vintage doplnky? V podstate akékoľvek dekorácie. Môže ísť o vankúše, svietniky, deky, obrusy, rámiky, koberce, porcelán, zrkadlá a mnohé iné dekorácie na ktorých je vidieť zub času. Opotrebovaný a ošúchaný vzhľad s prasklinami či hrdzou sú pre vintage vzhľad charakteristické a tie najvzácnejšie kúsky sú naozaj staré – nájdete ich buď v bazároch a starožitníctvach alebo aj u vašej babičky v skrini. Samozrejme pekné vintage doplnky dostanete kúpiť aj v obchodoch s dekoráciami a hoci väčšina z nich vyzerá ako replika, nájdete už aj také, ktoré sú od tých skutočných vintage doplnkov na nerozoznanie. Okrem dekorácií však nezabúdajte ani na vintage nábytok, ktorý vášmu interiéru dodá toho správneho vintage ducha.

vintage doplnky

Nádherný vintage regál

Vintage doplnky v modernom interiéri

Pojem „vintage“ znamená doslova „starý, klasický“. Tento prívlastok si vyslúžili veci, ktoré preukázali svoju životaschopnosť s plynutím času a čím sú staršie, tým získavajú pre svojho majiteľa na hodnote. Vintage doplnky či nábytok sú vyrobené z kvalitných materiálov. To tak z masívneho dreva, skla či kovu ako aj z kvalitnej bavlny, ľanu, porcelánu a mnohých iných. Veľmi často sa vintage štýl kombinuje s moderným. Prvky starého looku sa vkusne zladia s novými a modernými, vďaka čomu vzniká jedinečný interiér plný nápadov. Nikdy sa nesnažte kombinovať priveľa vintage prvkov naraz, pretože to pôsobí nevkusne. Riaďte sa heslom menej je viac a výsledný efekt bude stáť zato!

Zanechať odpoveď