Basketbalová lopta ako vhodný darček pod stromček?

Už o niekoľko týždňov sú tu opäť vianočné sviatky a mnohí sa už teraz začíname zamýšľať nad tým, čím prekvapiť a obdarovať svojich priateľov a blízkych. Jednou z možností je aj basketbalová lopta, ktorá môže byť vhodným darčekom tak pre menšie deti len na hranie, pre juniorov na triafanie sa do basketbalových minikošov, rekreačné hranie počas dovolenky, alebo aj na seriózne zápolenie dvoch družstiev chlapcov či žien. Ponuka basketbalových lôpt je v súčasnej dobe veľmi pestrá. Jednotlivé modely lôpt sa líšia použitým materiálom, veľkosťou, farebným prevedením, hmotnosťou, celkovým charakterom a  dizajnom a samozrejme taktiež cenou. Výber správnej basketbalovej lopty, hlavne pre toho, kto nikdy basketbal nehrával, nemusí byť úplne jednoduchou záležitosťou.

basketbalová lopta

Basketbalová lopta môže byť vhodným darčekom pod stromček.

Aká veľkosť a materiál?

Akú veľkosť basketbalovej lopty zvoliť? Prvým kritériom, ktoré vás bude zaujímať je veľkosť vašej budúcej lopty. Preto je dôležité si ujasniť, komu bude slúžiť a k akému typu hry bude používať. Dôležité je tiež, či to bude niekde vo vnútorných priestoroch, na akom povrchu sa bude hrať a samozrejme tiež, či hráčov basketbalu môže po páliacom slnečnom počasí náhle prekvapiť hoci aj dážď. Veľkosť lôpt sa klasifikuje podľa dĺžky ich obvodu v cm v škále od čísla 1 až 7, pričom základné veľkosti basketbalových lôpt sú 5,6 a 7. Z akého materiálu by mohol byť váš možný darček pod stromček vyrobený? Použitý materiál samozrejme podstatným spôsobom ovplyvňuje výsledné vlastnosti lôpt. Výrobcovia používajú tri základné materiály, a to pravú kožu, syntetickú kožu a gumu.

basketbalová lopta

Basketbalová lopta môže vo vašej ratolesti objaviť športovca.

Životnosť basketbalovej lopty

Podľa povahy použitých materiálov môže byť basketbalová lopta výrobcom určená pre vonkajšie či halové využitie. Záleží veľmi na povrchu, kde sa bude basketbal hrávať. Kožené basketbalové lopty sú pre hru na drsnejších povrchoch zbytočne drahé a pri gumených to vzhľadom k cene nehrá až takú rolu. Výrobcovia však často ponúkajú lopty univerzálne bez bližšej špecifikácie použitia. A asi práve takáto sa vám bude hodiť ako ten vianočný darček.

Zanechať odpoveď