Bižutéria – krásna, rôznorodá a cenovo dostupná

bižutéria

Na svadbu nepotrebujete drahé šperky, stačí vhodne zvolená bižutéria!

Pre každú nevestu prinášajú svadobné prípravy množstvo dôležitých rozhodnutí, od výberu svadobných šiat a topánok, cez výber účesu, až po zladenie najmenších detailov jej vizáže vrátane make-upu či úpravy nechtov. Dôležitým detailom dokonale krásnej nevesty, ktorého výber je poslednou bodkou, tzv. čerešničkou na torte, v prípravách nevesty na svoj veľký deň, sú šperky alebo bižutéria. Svadobná bižutéria je veľmi obľúbeným módnym doplnkom a mnohé nevesty jej dávajú prednosť pred pravým šperkom.

Prečo práve svadobná bižutéria?

Medzi hlavné dôvody, prečo je práve bižutéria medzi nevestami taká obľúbená, určite patrí jej veľmi široký a pestrý výber. Rôznorodosť bižutérie umožňuje nájsť vždy ideálne doplnky či už náušnice, náhrdelník, náramok, brošňu alebo sponu do vlasov, ktoré sa dajú dokonale skĺbiť so štýlom svadobných šiat aj celého vzhľadu.

Ich prednosťou je aj cenová dostupnosť v porovnaní so šperkami z drahých kovov. Na svadbu si môžete vybrať klasickú bižutériu, ale aj originálne ručne robené kúsky, ktoré sa dokonca dajú vyrobiť špeciálne podľa návrhu a priania nevesty, napr. bižutéria podobná zdobeniu na svadobných šatách. Takéto originálne kúsky sú však už finančne náročnejšie.

Čo vieme o bižutérii…

bižutéria

Aj svadobná bižutéria môže vyzerať luxusne

Medzi šperkom a bižutériou je rozdiel v použitých materiáloch. Kým na šperky sa používajú pravé perly, drahokamy, platina či zlato na výrobu bižutérie sa využívajú ich lacnejšie napodobeniny, napr. lacné kovy, syntetické kamene, zirkóny a sklené perly. História  bižutérie je veľmi stará, pretože ozdoby a šperky napr. zo zubov či z rohoviny si ľudia zhotovovali už pred tisíckami rokov.

Najznámejším tvorcom veľmi kvalitnej a známej bižutérie vo Francúzsku bol od r. 1734 Georges  Strass. Už podľa mena vám musí byť jasné, že jeho dielom boli štrasové ozdoby, ktoré sú populárne a vyhľadávané ešte aj v súčasnosti.

Bižutéria je krásnou ozdobou pre každú dámu, nikdy však nekombinujte viac druhov vzájomne napríklad štrasový náhrdelník a perly v náušniciach. Každý z nich je krásny a potrebuje vyniknúť osobitne.

Zanechať odpoveď