Brušné tance počas tehotenstva – prečo áno?

brušné tance

Brušné tance sú vhodné aj pre tehotné ženy!

Tancujete brušné tance a zrazu ste zistili, že ste tehotná? Alebo chcete práve počas tehotenstva vyskúšať niečo nové, zdraviu prospešné nie len pre vás, ale aj pre vaše dieťatko? Brušné tance môžu byť pre vás odpoveďou – po prvé, ani keď ste tehotná, nemusíte sa ich vzdať, po druhé, aj keď ste ich ešte nikdy doteraz neskúšali, práve tehotenstvo môže byť na to skvelou príležitosťou. Prečo sú brušné tance vhodné aj pre tehotné a čomu všetkému môžu pomôcť – o tom si môžete prečítať v našom dnešnom blogu.

Brušné tance prospešné pre chrbticu

Prvou obrovskou výhodou, prečo sú brušné tance vhodné pre tehotenstvo, pre tehotnú budúcu mamičku i dieťatko v brušku je, že pomáhajú chrbtici, ktorá je počas tehotenstva mimoriadne zaťažovaná. Totižto, konkrétnejšie napomáhajú tomu, aby si ženy aj s veľkým bruškom udržali správne držanie tela a aby sa im teda chrbtica nekrivila. Takže, pokiaľ ste mali už aj pred otehotnením či počas neho problémy s bolesťami chrbtice, brušné tance vám určite vrelo odporúčame.

Tehotenstvo i pôrod bez problémov

Ďalším dôvodom, prečo sa brušné tance odporúčajú aj tehotným ženám je, že pri brušnom tanci sa najviac precvičuje oblasť panvy. A práve svaly v tejto oblasti zohrávajú počas tehotenstva aj počas samotného pôrodu veľmi dôležitú úlohu. Určite ste sa už stretli alebo aspoň počuli o probléme s únikom moču počas tehotenstva alebo o predčasnom otváraní krčka maternice – riziko, že sa u vás tieto problémy objavia je možné výrazne znížiť práve takýmto druhom tancu a spevňovaním svalstva vďaka nemu.

Najdôležitejšia je psychická pohoda

V neposlednom rade brušné tance veľmi priaznivo vplývajú aj na psychickú pohodu budúcej mamičky. Obdobie tehotenstva a najmä krátko pred pôrodom môže byť pre ženu veľmi stresujúce. Pravidelné navštevovanie kurzov brušných tancov s ostatnými mamičkami jej môže pomôcť rozptýliť sa, zabudnúť na negatívne myšlienky a podeliť sa o svoje radosti i starosti s ostatnými ženami.

brušné tance

Pri čom pomáhajú brušné tance v tehotenstve?

Na toto pozor!

Samozrejme, brušné tance nie sú vhodné pre úplne každú tehotnú ženu. Pokiaľ je vaše tehotenstvo rizikové, brušným tancom sa radšej počas neho vyhnite. Pri iných zdravotných ťažkostiach sa odporúča porada s lekárom.

Zanechať odpoveď