Bulharsko last minute – skvelá voľba na poslednú chvíľu

Bulharsko last minute pre vás môže byť synonymom oddychovej dovolenky v krásnom prostredí za nízke ceny. Na turistov tu čakajú pieskové pláže obmývané Čiernym morom s priezračnými vodami. Milovníkov histórie očarí mestská architektúra a turistov veľké množstvo vodopádov.

Bulharsko

Návštevníkov Bulharska lákajú aj vodopády

Čo treba vidieť?

Ak ste milovníci hôr a horolezectva, nenechajte si ujsť vychádzku alebo túru do pohoria Rila, Pirin, Radopy alebo Stará Palatina. Nájdete tu aj priezračné jazerá, za ktoré sa oplatí spomenúť najme jazero Salzata a Okoto. V Bulharsku nájdete aj dych berúce tiesňavy ako napríklad najznámejší Trigrad Gorge. Kus histórie dostanete k nahliadnutiu pri prechádzke jaskyňou Magura, kde sa na stenách zachovali maľby staré 7 000 rokov. Oplatí sa prezrieť aj ostatné jaskyne, ako Diablov krk alebo Yagodina jaskyňu.

Z mestskej kultúr sa určite oplatí vidieť mesto Plovdiv a konkrétnejšie jeho starú časť. Tu nájdete kombináciu antickej, rímskej ako aj stredovekej architektúry.

Ako jednodňový výlet odporúčame návštevu mesta Nessbara, ktoré je zaradené medzi svetové bohatstvá UNESCO a zároveň patrí medzi najstaršie mestá sveta.

Bulharsko

Bulharsko Nessebar

Kde oddychovať na last minute Bulharsko dovolenke?

Ak je pre vás Last minute Bulharsko voľbou pre strávenie chvíľ na plážach, na výber máte množstvo jedinečných letovísk. Všetky ponúkajú skvelú starostlivosť o návštevníkov, samozrejmosťou sú všetky vodné športy a atrakcie. Vybrať si môžete napríklad Slnečné pobrežie, ktoré svojimi piesočnými plážami zláka väčšinu bulharských turistov.

Pokiaľ Last minute Bulharsko volíte ako rodinnú dovolenku určite zvážte letovisko Primorsko, kde je výhodou, že sa tu dohovoríte v českom jazyku. Hotely v oblasti Primorsko ponúkajú deťom množstvo vodných atrakcií, ale aj krásnu prírodu v rezerváciách.

Dokonalý relax a zlatisté pláže nájdete v letovisku Zlaté piesky, ktoré má dlhoročnú tradíciu v starostlivosti o turistov.

Reštaurácie a bary ponúkajú klasické domáce pokrmy bohaté na morské plody, ryby a zeleninu. Určite ochutnajte pravý šopský šalát, sladký koláč baklava alebo osviežujúcu studenú polievku tarator, pripravovanú z mlieka a olivového oleja. Po zotmení sa v okolitých baroch rozprúdi nočný život s diskotékami, ktoré majú v obľube najmä mladší dovolenkári.

Zanechať odpoveď