Capačky pre prvé kroky tých najmenších

Capačky sú kvázi topánočky bez podošvy, a teda plnia hlavne estetickú funkciu. Zároveň vaše ratolesti chránia pred zimou a prípadným úrazom, keďže detičky ako malé často kopú do strán a môžu si tak ublížiť. Detská nožička sa postupom času samozrejme vyvíja a formuje a to predovšetkým v prvých rokoch života. Preto by ju nemalo nič obmedzovať a ideálne by malo vaše dieťa chodiť naboso, v ponožkách alebo práve v capačkách.

capačky
Capačky pre deti môžu byť aj štýlové

Capačky treba vyberať pozorne

Aj pri capačkách, ako aj pri iných detských topánkach a oblečení ako napr. spodné prádlo, musíte vyberať pozorne. Vašu pozornosť by ste mali smerovať predovšetkým na strih a materiál capačiek. Capačky by mali byť hlavne ľahké a mäkké pre pokožku vášho drobca. Zároveň by mali byť priedušné, aby sa dieťatku nepotila noha a nevznikala v nej pleseň.

Nakupujte len u uverených a kvalitných producentov, u ktorých máte istotu, že capačky sú vyrobené z kvalitnej bavlny. Odporúčame vám vyhýbať sa nákupom v čínskych obchodoch a veľkých supermarketoch. Tak ako všetky výrobky na území EÚ aj detské topánky musia spĺňať prísne normy o zdravotnej nezávadnosti.

capačky
Capačky si treba vyberať veľmi pozorne

Kedy capačky vymeniť za prvé topánočky?

Nôžky detičiek sú veľmi zraniteľné a nesprávnou chôdzou sa môžu ľahko zdeformovať. Zároveň, faktom je, že malé nožičky rýchlo rastú, preto je dôležité, aby sa prvý rok rozvíjali správne. Ideálnou obuvou v tomto období sú práve capačky. Vďaka nim sa budú nožičky a kostičky vašich ratolestí rozvíjať stabilne, a teda prispejú k správnemu vývoju kostí ale aj svalov nie len nohy ale aj chrbtu. Aby mala nožička väčšiu hybnosť, je podošva capačky flexibilnejšia a tenšia než pri ostatných detských topánkach. Kedy by ste však už mali prejsť na tie pravé detské topánočky? Po tých by ste mali siahnuť po cca jedenástich alebo dvanástich mesiacoch, teda vtedy, keď dieťa začne našľapovať na celú nohu. Pri prvých krokoch teda netreba hneď siahať po topánkach pre bábätká s tvrdou podošvou.

Zanechať odpoveď