Chladiaca vitrína plná mliečnych výrobkov

Rôzne typy chladiacich  vitrín slúžia na uchovávanie a prezentáciu výrobkov. Chladiaca vitrína by teda mala byť vo vašom predajnom priestore umiestnená na viditeľnom mieste. Ponúkaný sortiment výrobkov má  zákazníka hneď zaujať a zvýšiť tak určitou mierou predajnosť tovaru. Chladiace vitríny sa delia na niekoľko druhov. Sú to najmä  stolné, cukrárske, obslužné, zmrzlinové a prístenné chladiace vitríny.  Dôležitou vlastnosťou je objem vitríny a počet políc alebo koľko toho do vitríny môžeme vložiť. Malé vitríny začínajú na objeme 120 až 160l, stredné vitríny okolo 235l a veľké stojace vitríny okolo 500l. Pri prezentačných vitrínach je podstatný počet políc nad sebou na prezentáciu a uchovanie predovšetkým cukrárskych výrobkov a lahôdok. 

chladiaca vitrína
Chladiaca vitrína s objemom 160 L

Predajné prístenné chladiace vitríny 

    Prístenné vitríny sú vhodné pre potraviny, kde je potrebné uchovávať a predávať pestrý sortiment výrobkov. Akými sú napríklad mliečne či údenárske produkty. Takéto chladiace vitríny majú ventilované chladenie, aby bolo možné ochladiť aj horné police plné tovaru. Niektoré vitríny sú vybavené aj nočnou roletou, aby nedochádzalo k únikom chladu. Mliečne výrobky, hoci sú na pultoch obchodov prítomné bez ohľadu na ročné obdobie, tiež podliehajú sezónnosti. Syry, smotany a jogurty sú produkty, ktoré končia v košíku zákazníkov po celý rok. Okrem sezónnych produktov, akými je napríklad bryndza, ovčí syr, kozie mlieko, rôzne syry, vajíčka či domáce maslo, konkurencia medzi výrobcami mlieka neustále rastie. Či už máte výrobky od viacerých výrobcov alebo len od lokálneho dodávateľa, správne skladovanie a vystavenie vašich mliečnych výrobkov je kľúčom k zvýšeniu predaja. 

chladiaca vitrína
Chladiaca vitrína ideálna na predaj sushi a podobných produktov

Viacpodlažné chladiace vitríny 

     Pre skladovanie  mliečnych výrobkov  platia všeobecné hygienické pravidlá. V prípade mliečnych výrobkov, ktoré majú relatívne krátku trvanlivosť, je veľmi dôležité zachovať kontinuitu chladiaceho reťazca. Zamestnanci predajne by mali neustále sledovať teplotu, pri ktorej sú produkty skladované. Od momentu doručenia, kedy kontrolujeme teplotu v rozvozovom aute, umiestnenie v chladiacej vitríne až po jeho predaj zákazníkovi. Na vystavenie mliečnych výrobkov v predajni možno použiť rôzne zariadenia. Najdôležitejšie je, aby poskytovali vhodné podmienky pre špecifické skupiny sortimentu, vrátane dostatočne nízkej teploty. Vzhľadom na spôsob predaja, samoobslužný alebo s obsluhou, môžu byť mliečne výrobky vystavené v rôznych typoch chladiacich vitrín. Otvorené a uzavreté viacpodlažné chladiace vitríny sú skvelým spôsobom, ako vystavovať produkty v samoobslužnom predajnom systéme. 

Zanechať odpoveď