Chystáte sa na Kubu?

Uvažujete o tom, že sa tento rok individuálne alebo s nejakou cestovnou agentúrou vyberiete na tematickú dovolenku na Kubu? Kedy je ale ten najlepší čas na návštevu Kuby? Ako pre koho. Kuba má teplé tropické podnebie s dvoma odlišnými obdobiami. Najlepší čas na návštevu je od decembra do mája. Vtedy môžete očakávať suché, slnečné dni a veľa modrej oblohy. Mokrejšia sezóna začína v júni. Nie je tomu tak dávno, čo sa návštevníci Kuby vyhýbali cestovaniu na tento karibský ostrov medzi augustom a októbrom, kedy hrozí aj riziko hurikánov. Záujem dovolenkárov o  Kubu neustále narastá. Následný tlak na možnosti a dostupnosť ubytovania spôsobuje, že mnohí sú teraz pripravení cestovať na tento „ostrov slobody“ kedykoľvek. Veď aj zážitok z takej poriadnej tropickej búrky stojí za to, nie?

kuba

Kuba tak, ako ju poznáme.

Kuba je nádherná celý rok

Kuba má opojnú atmosféru vždy, v každom ročnom období. Hlavné mesto Havana a jej ulice sú plné nespočetných historických vozidiel. Okrem charakteristických politických výziev a sloganov, tu nevidieť žiadne reklamy. Autá, budovy, aj tie slogany dodávajú kubánskemu hlavnému mestu prekrásny pocit nostalgie. Vojny a revolúcia spôsobili len málo, aby poškodili jej dedičstvo. História urobila z Havany jeden z najkrajších príkladov španielskeho koloniálneho mesta kdekoľvek v Amerike.

kuba

Kuba a jej hlavné mesto Havana.

Návšteva Havany

Havana bola pôvodne založená v roku 1519 a prosperovala zo španielskeho dobývania oblastí dnešného Mexika a Peru. Bola dôležitou zastávkou pre lode plné pokladov smerujúce do Španielska. Havana sa rýchlo stala najdôležitejším prístavom v regióne. Jej bohatstvo, postavené na obchode s cukrom, rumom, tabakom a kávou, sa krásne odráža v jej nádhernej architektúre, nábreží a pamiatok. Mnohé z bohatých palácov mesta boli premenené na múzeá, ako napríklad Museo de la Revolución, umiestnené v bývalom prezidentskom paláci. Kombinuje sa to všetko so žiarivou hudbou, umeleckou scénou a vynaliezavosťou miestnych ľudí. Je ľahké pochopiť, prečo sa dovolenkári častejšie vracajú na Kubu. Tohto intenzívne romantického, krásneho a opojného ostrova.

Zanechať odpoveď