Clip in vlasy od minulosti až po súčasnosť

clip in vlasy

Parochne boli kedysi výsadou vyšších vrstiev

Vlasy a účesy – to je téma, ktorou sa ženy, ale aj niektorí muži, často zaoberajú. Účes je spôsob úpravy vlasov do určitého tvaru a práve vlasy a účesy patria k najvýznamnejším prvkom celkovej vizáže a vzhľadu človeka, ktorými, rovnako ako napr. so štýlom obliekania, prezentuje seba vo svojom okolí. Takmer všetky prvky vizáže človeka sú ovplyvňované módou a inak tomu nie je ani v prípade vlasov a účesov, pretože aj tie podliehajú módnym trendom či už čo sa týka strihu, farby alebo spôsobu úpravy (napr. používanie rôznych príčeskov, ako sú clip in vlasy).

Účesy a história ich vývoja…

Účesy a obliekanie boli neoddeliteľnou súčasťou jednotlivých etáp kultúrneho vývoja spoločnosti a často boli aj znakom určitej spoločenskej vrstvy. Boli to aj účesy, ktoré poukazovali na výrazné rozdiely medzi vyššou a nižšou vrstvou obyvateľstva, teda medzi bohatými a chudobnými. Mnohé historické obdobia sa vyznačovali bohato zdobenými a zložitými účesmi najmä u žien či dokonca už aj v minulosti nebolo ničím výnimočným nosenie parochní a to nielen u dám, ale aj u pánov.

História parochní a príčeskov…

Dnešné moderné príčesky či napr. clip in vlasy mali svojich predchodcov v podobe rôznych parochní už pred začiatkom nášho letopočtu. Už za čias Starovekého Egypta bolo bežné nosenie parochní na vyholených hlavách. Neskôr sa obdobia nosenia parochní striedali. No v časoch ich veľkej slávy patrili predovšetkým k vzhľadu zámožnejších a vysoko postavených  ľudí napr. na panovníckych dvoroch.

Aký vzťah máme k parochniam , príčeskom či clip in vlasom dnes…

clip in vlasy

Dnes sú trendom clip in vlasy

Dnešné parochne, príčesky, ako aj clip in vlasy sú veľmi kvalitné a často vyhotovené priamo z prírodných vlasov čím sú naozaj na nerozoznanie od našich skutočných vlasov.

Clip in vlasy, rovnako ako aj parochne, nájdete v rôznych prevedeniach, takže si každá dáma môže nájsť typ, ktorý jej najviac vyhovuje. Clip in vlasy či parochne dokážu pomôcť a vrátiť stratené sebavedomie aj ženám s redšími vlasmi, ale môžu byť tiež módnym doplnkom, ak túžite po zmene alebo oživení svojho účesu.

Zanechať odpoveď