Cúvacia kamera – vaša technická podpora pri cúvaní a parkovaní

Cestujete osamote a nemáte sa na koho obrátiť, keď zúfalo cúvate na preplnenom parkovisku? Predpokladáte, vymeriavate, no ani vaše oči nedokážu ustriehnuť každý detail?! Netrápte sa, pomôže vám cúvacia kamera, ktorá sa postupne stane vašou cestovateľskou prioritou. Cúvacia kamera podľa typu auta a monitor nie sú žiadnou kalkuláciou, ale perfektným riešením, ktoré má svoj význam. Ak sa nebojíte prvých vyšších investícií, vyberte si z modelov s kvalitnou optikou a senzorom. Bezpečné cúvanie vám garantuje aj cúvacia kamera s LED prisvetlením za zníženej či takmer nulovej viditeľnosti.

cúvacia kamera

Cúvacia kamera uľahčuje parkovanie.

Neviditeľná súčasť vozidla?

Tie najnovšie modely vás očaria príjemným, elegantným dizajnom, čo vzniká v dôsledku jednoduchej inštalácie zvnútra vozidla. Takáto cúvacia kamera je vybavená koncovkou a závitom s matkou len v priemere max. 6 mm. To znamená, že na jej umiestnenie nie je nutné vŕtať široký otvor, ktorý by celkový dojem len zhoršoval. Celým závitom ju vložíte do prevŕtanej diery, následne cúvacia kamera ju svojím telom prekryje. Stane sa takmer neviditeľnou, priam bežnou súčasťou vozidla.

cúvacia kamera

Cúvacia kamera vás podporí pri cúvaní.

Ako zjednodušiť svoje parkovanie?

Pri výbere cúvacej kamery sa zamerajte na jej rozšírenie o dynamické trajektórie. Takéto kamery majú zabudovaný pohybový senzor TPS, a tak sa čiary na monitore vytáčajú podľa pohybu vozidla. Takýto senzor teda predpokladá vašu jazdnú dráhu pri cúvaní a pomáha vám správne vytáčať volant. Zjednodušuje sa vaše parkovanie, a to si na tom treba vážiť najviac! Ešte jednoduchšie to budete mať, keď vaša nová cúvacia kamera zachytí obraz takmer celej plochy, kam sa chystáte svoje vozidlo zaparkovať. Dôležitý je teda širokouhlý záber v rozpätí až do 170°. Funkčnú hodnotu cúvacej kamery znásobuje aj odolnosť voči prachu, vibráciám, vode a vlhkosti. Ak monitor ku kamere nie je súčasťou balenia, nič sa nedeje, môžete si vyberať z desiatok modelov. Skvelou dvojicou je napríklad cúvacia kamera a monitor v spätnom zrkadle či stojanový monitor. Všetko sú to perfektní asistenti v núdzi pri parkovaní.

Zanechať odpoveď