Cúvacie senzory rátajú s každým ohrozením na ceste!

Ste znalec v parkovaní? Neprekvapí vás žiadna úprava na ceste ani stiesnené podmienky? Máte dobrý odhad v tom, koľko voľných cm vám zostáva, aby ste bezpečne zaparkovali? Alebo sa v tom vôbec nevyznáte? V každom prípade odporúčame cúvacie senzory ako moderné asistenčné zariadenie pre všetky automobily.

Výhodou nie je ani to, ak máte najnovšie auto, pretože výhľad na prekážky ani zručnosti pri riadení vozidla nepatria „k plnej výbave“. Sú to veci, ktoré  postupne nadobúdame  – pamätáte si na svoje prvé jazdy so spotenými dlaňami, dúfajúc, že aspoň voľné a priestranné miesto na parkovanie sa pre vás určite nájde? Načo si situáciu za volantom takto komplikovať a zvyšovať stres? Nájdite si spomedzi cúvacích senzorov takého sprievodcu, ktorý vám „sadne ako uliaty“.

cúvacie senzory
Majte maximálny prehľad počas cúvania.

Viete, ako fungujú cúvacie senzory?

Pri cúvacích senzoroch si ako prvé neštudujte ich montáž a umiestnenie. Môže to znieť oveľa komplikovanejšie, ako tomu je v skutočnosti. Platí, že ich umiestňujeme do zadného (4-snímačové), do zadného aj predného (8-snímačové) nárazníka. Nie je vhodné ich svojpomocne priamo navrtávať do kovových nárazníkov, radšej o pomoc požiadajte odborný servis. Čo pri cúvacích senzoroch musíme rešpektovať bez výnimky, je ich vzdialenosť, minimálna výška od vozovky (40 cm).

Detekcia prekážky pomocou cúvacích senzorov je možná od 0,3 do 2 m – na prekážku vás upozornia akusticky. Zabudovaný „bzučiak“ pípa s takou intenzitou, v akej vzdialenosti od prekážky ste momentálne a podľa toho, či sa ďalej približujete alebo nie. Zvukový signalizátor dokáže upozorňovať až do súvislého, nepretržitého tónu. Dosť na to, aby ste bezpečnejšie zaparkovali a na túto skúsenosť mávnutím ruky nezabúdali!

senzory na cúvanie
Cúvacie senzory kryjú váš chrbát.

Prečo ich mnohí odmietajú?

A to aj napriek tomu, že si uvedomujú ich funkčné kvality a pomoc pri parkovaní za náročných podmienok. Navyše, máte na výber v rôznych sadách a moderných farebných prevedeniach. Pri cúvacích senzoroch odporúčame staviť na klasiku a rozhodnúť sa pre odtiene najviac podobné vášmu autu. Neexistuje teda, aby vám cúvacie senzory dizajnovo nevyhovovali. A už vôbec, keď je na trhu toľko prelakovateľných modelov. Fantázii sa medze nekladú ani pri ich dizajne, len s ňou opatrne pri ďalšom parkovaní!              

Zanechať odpoveď