Cvičenie s medicinbalom znamená aj rozvoj dynamickej sily

Asi by sa medzi nami našiel málokto, kto o medicibale niečo nepočul, nevidel ho alebo s ním dokonca osobne nezápasil počas hodín telocviku na základnej škole. Ja osobne som sa s ním stretával až ako gymnazista, a občas mi nebolo úplne jasné, prečo sa s nimi gúľaním a prehadzovaním zaoberať vo dvojiciach značnú časť hodiny pod velením energického dôležitého telocvikára. Pamätám si miestnosť, kde boli medicinbaly uložené aj s ďalším športovým náradím a pomôckami, ktoré sme občas používali. Náš gymnaziálny medicinbal rôznych veľkostí bol kožený, tmavo hnedý a bol občas skutočne dosť ťažký a šmykľavý.

medicinbal

Cvičebná pomôcka medicinbal

Prečo vlastne používať aj medicinbal?

Priznám sa, že ja som si k nemu na strednej škole nevytvoril nechuť, ale ani ma nejako osobne neupútal. Uprednostňoval som určite iné športové náčinie a pomôcky. V súčasnosti však mnohí rekreační aj aktívni športovci v ňom našli skvelú cvičebnú pomôcku, ktorá má mnoho výhod. Majúc vhodné športové oblečenie a kvalitnú obuv či tenisky a pod dobrým odborným dohľadom a radami, môže medicinbal poslúžiť nielen na zlepšovanie fyzickej kondície a posilňovanie, ale aj často k určitej rehabilitácii po úrazoch.

medicinbal

Medicinbal je skvelá pomôcka pre ženy aj pre mužov

Pamätám si na drepy s výskokom aj s medicinbalom

Cvičenie s medicinbalom vraj zapája do hry trup. Mnoho odborníkov sa domnieva, že všetok pohyb začína v telesnom jadre – v časti brucha a spodných partiách chrbta. Medicinbal vám však umožňuje tieto svaly trénovať výbušným spôsobom. Práve rozvoj explozívnej sily má pozitívny vplyv aj na náš silový tréning alebo aj na náš každodenný civilný pohyb.

Najradšej som mal obyčajný stoj s medicinbalom

Cvikov s medicinbalom je samozrejme celá rada a ak by ste ich chceli vidieť viac, môžete využiť napríklad YouTube. Pri tréningu nezabúdajte cviky striedať, aby si na ne telo nenavyklo, a navyše asi nechcete mať stereotypné cvičenie. Intenzita a charakter tréningu sa dá tiež meniť aj tým, že si zakúpite medicinbal o rôznych hmotnostiach.

Zanechať odpoveď