Dámske sandále – zaujímavé trendy tohto leta

dámske sandále

Uprednostňujete v lete ako obuv dámske sandále? Potom čítajte ďalej…

Leto je ročným obdobím, počas ktorého trávime vonku najviac času z celého roka, lebo práve dlhé letné dni a príjemne teplé večery sú ako stvorené na kúpaliská, večerné prechádzky po meste, posedenia na zmrzlinách či miešaných drinkoch, ale aj na rôzne výlety a dovolenky. K letu patrí aj kvalitná a pohodlná letná obuv – sandále. Dámske sandále môžu mať mnoho podôb, od klasických pohodlných šľapiek a žabiek či flip – flopov až po elegantné a štýlové sandále na podpätkoch. Ponuka najrôznejších dámskych sandálikov v kamenných či internetových predajniach je taká pestrá a bohatá, že je skoro nemožné nekúpiť si ich hneď niekoľko párov.

Dámske sandále, ktoré sú hitom tohto leta

Každá letná sezóna má svoje obľúbené top trendy dámskych sandálov a tohtoročné leto sú číslom jeden nielen sandále na rovnej či na výrazne zúbkovanej podrážke na spôsob tzv. ortopedickej obuvi, ale aj dámske sandále nazývané gladiátorky či klasika sedemdesiatych rokov – dámske sandále na hrubom vyššom podpätku. Gladiátorské sandále prevažne na úplne plochej podrážke s množstvom previazaných remienkov či šnúrok, ktoré dokonale orámujú vaše lýtko často až do výšky kolena, sú určené najmä pre dámy so štíhlejšími nohami. Pohodlné dámske sandále na výrazne bielej alebo korkovej zúbkovanej podrážke môžu vyzerať ženskejšie, ak budú zdobené napr. kamienkami či flitrami alebo si vyberiete miesto výraznej čiernej niektorý jemnejší pastelový odtieň lososovej či ružovej farby.

dámske sandále

Viete, aké dámske sandále sú momentálne „IN“?

Návrat klasiky sedemdesiatych rokov – dámske sandále na hrubom podpätku

Klasické dámske sandále na hrubom vyššom podpätku boli typické pre obdobie sedemdesiatych rokov a dnes sa opäť vracajú do módy najmä v zemitejších odtieňoch hnedej farby alebo v lakovanej bielej farbe. Dizajn môže byť jednoduchý a hladký bez akýchkoľvek ozdôb (napríklad pri lakovaných bielych sandáloch), ale aj zaujímavé detaily v podobe pracky či kamienkov nič nepokazia. Veľmi zaujímavo bude tento typ sandálov vyzerať aj v metalických odleskoch.

Zanechať odpoveď