Dámske žakety v hlavnej úlohe: Viete ich správne nosiť?

Nosíte žaket len do práce alebo na spoločenské udalosti? Tak to je veľká škoda! Mali by ste tento kúsok zaradiť do každodenného odevu častejšie. Dámske žakety už dávno nie sú považované len za uniformný pracovný odev, ktorý neforemne obopína  ženské krivky. Ukážeme vám kúsky, ktoré stoja za hriech. Ak ich raz vyskúšate, vedzte, že sa ich nebudete chcieť vzdať.

Punc elegancie alebo ležérnosti? Je to na vás

Hlavným predpokladom ideálneho dámskeho žaketu je, aby vám dobre sadol a tiež, aby  ste ho mohli ľahko kombinovať nie nevyhnutne len k elegantnému, ale aj k voľnočasovému oblečeniu. Výhodou dámskych žaketov je, že ich môžete nosiť k nohaviciam, džínsom, sukniam, šatám či šortkám a s použitím vhodných doplnkov ich na kombinovať ako dámsky elegantný kostým.

Dnes si môžete vyberať z množstva tvarov, strihov, materiálov a vzorov. Nemusíte sa vždy zásadne pridržiavať najnovších módnych trendov. Vyberte si to, v ktorom budete vypadať  najlepšie. Ak vám nesedí trend oversize a vypadali by ste v takomto žakete ako strašiak do maku, poobzerajte sa po niečom vypasovanejšom. Alebo siahnite po dámskom žakete s dlhými chlopňami, ktorý jemne pripomína pánsky frak.

Dámske žakety aj pre akčné a športovo založené ženy

Ak ste vyslovene športový typ a myslíte si, že žakety nie sú vaša parketa, možno vás presvedčíme o opaku. V ponuke obchodov nájdete aj ležérnejšie a uvoľnenejšie varianty. Dámske žakety sa totižto vyrábajú aj z džínsoviny, flísoviny, ale aj ľahkej košeľoviny s rôznymi prúžkovanými, kvietkovanými, kockovanými či inými geometrickými vzormi, ktoré sa perfektne hodia k vašej športovej osobnosti. Vyskúšať môžete aj niečo nevšedné, no na druhej strane maximálne trendy. Ležérnejší čierny dámsky žaket v kombinácií s voľnejšími alebo upnutejšími vzorovanými teplákami bude vypadať skutočne výnimočne.

Výber správnej veľkosti a strihu je dôležitý

Ak už zvolíte akékoľvek žaket, vždy vám musí pekne sedieť. Nemali by ste sa v ňom „topiť“ ale ani by vám nemal praskať vo švíkoch. Pokiaľ ide o dámsky žaket do spoločnosti, rukáv by vám mal končiť v ohybe zápästia. Casual žakety majú veľmi často ¾ rukávy s ozdobným lemom. Dámy so širšími bokmi by si mali vybrať žaket s vypchávkami na ramenách. S takýmto typom postavy to spraví doslova zázrak. Tie drobnejšie by zas mali zvoliť žaket, ktorý ich opticky predĺži. No a vysoké dámy si pokojne môžu dovoliť aj tie najkratšie strihy do pása.

Zanechať odpoveď