Dekoratívne farby dodajú miestnosti jedinečný štýl

Existujú rôzne dekoratívne farby a interiérové bytové doplnky, ktoré pri vhodnom výbere a kombinácii vtisnú nášmu obytnému či pracovnému prostrediu jedinečný charakter. Vďaka aplikovaniu rôznych povrchových materiálov a dekoratívnych povrchových farieb  získava akýkoľvek interiér svoj vlastný štýl a určitú pôvodnosť a výnimočnosť. K súčasným interiérovým trendom patria moderné povrchy v minimalistickom aj industriálnom štýle. Cez hladké mramorové steny, benátsky štuk, až po klasické drevené či kamenné prírodné obkladové materiály. Vďaka špeciálnym obkladovým a maliarskym technikám sa dajú vytvoriť efektné steny v akýchkoľvek dekoratívnych farbách, celkovom charaktere a štruktúre. A to môžete byť milovníkov tak klasiky ako aj luxusu.

Dekoratívne farby vdýchnu bývaniu nové rozmery.

Dekoratívne interiérové farby

Je to síce klasický postup, ale kvalitné interiérové farby vynikajú vysokou krycou schopnosťou a ľahkou aplikáciou. Výsledný namaľovaný povrch stien je neobyčajne odolný voči oteru a znečisteniu. Správne zvolenými tónmi dekoratívnych farieb je možné miestnosti opticky zvýšiť, znížiť, rozšíriť alebo aj naopak zmenšiť. Voľbou studených či teplých odtieňov môžeme priestor pocitovo ochladiť alebo zatepliť. Správne zvolená farba je významným dekoratívnym prvkom. Na jej pozadí lepšie vyniknú zaujímavé kusy nábytku, osvetlenia i interiérové dekoratívne bytové doplnky. Interiérové dekoratívne nátery sú často plne umývateľné, matné a ľahko sa aplikujú.

Dekoratívne omietky majú krásne a zaujímavé štruktúry.

Farby v kombináciami s tapetami

Dobrou voľbou na skrášlenie interiérov je vhodné zosúladenie interiérových tapiet, omietok a ich farebnosti. Dekoratívne tapety majú tiež, rovnako ako dekoratívne farby, svoju dlhoročnú tradíciu. Stenám pristanú a do niektorých interiérov jednoducho patria. K dispozícii sú tapety z impregnovaného vlákninového materiálu, vinylové i textilné. Stále obľúbené sú jednovrstvové alebo dvojvrstvové papierové tapety. Pri aplikácii je dôležité, aby bol podklad dobre pripravený, teda zbavený starých tapiet a náterov, suchý a hladký. Podobne ako je to pri dekoratívnych farbách aj tu je možnosť výberu z veľkého množstva tapetových vzorov. Dôležité je však s citom a vkusom zosúladiť charakter a motív tapety s druhom dekoratívnej farby na susediacej stene.

Zanechať odpoveď