Čo je asi najdôležitejšie pri výbere detskej zimnej obuvi?

Najdôležitejšia zo všetkých kritérií, ktorými sa riadime pri výbere topánok, je správna veľkosť. Malé dieťa nespozná a nepovie, či ho topánky niekde tlačia alebo sú mu nepohodlné. Preto je vždy nutné vyberať topánky s dostatočne veľkou rezervou, minimálne o 1,5 cm oproti veľkosti nohy. Dieťa musí voľne pohybovať všetkými prstami, noha musí mať priestor a nič ju nesmie obmedzovať v pohybe. Na druhej strane nesmie byť táto rezerva príliš veľká, aby dieťa nezakopávalo a topánka mu poskytovala pri chôdzi dostatočnú stabilitu. Detská zimná obuv jednoducho má svoje špecifiká.

detská zimná obuv

Detská zimná obuv .

Detská zimná obuv – na každé ročné obdobie aspoň dvoje detských topánok

Vždy je dôležité, aby pre každé ročné obdobie mali deti topánky aspoň dvoje. V zime je lepšie zaobstarať si ich aj viac, resp. je možné ako náhradné využiť aj nosené topánky po staršom súrodencovi, za predpokladu, že ich naše  dieťa nebude nosiť denne. Pri výbere detskej obuvi nielen na zimu je tiež potrebné dbať na to, aby topánka rešpektovala anatómiu detskej nohy, ktorá rastie a je  teda náchylnejšia k deformáciám. Dôležité je preto zvoliť správnu veľkosť detskej topánky.

Prechádzky a cestovanie v kvalitnej detskej obuvi

Pre prechádzky v chladných jesenných a zimných dňoch by sme mali deťom zaobstarať kvalitnú členkovú obuv zabezpečujúcu pohodlnú a zdravú chôdzu. Akú teda kúpiť obuv pre naše deti na  nadchádzajúcu zimu? Keď je všade plno snehu a kĺže to aj dospelým? Ako si s chôdzou poradí batoľa, ktoré sotva stojí na nohách a aké zimné topánky mu to uľahčia? Detská zimná obuv by mala byť hlavne zateplená, nepremokavá a priedušná.

detská zimná obuv

Detská zimná obuv by nemala byť premokavá.

Nepremokavosť zimnej detskej obuvi

Nepremokavosť zabezpečí, že sa do topánky nedostane mokro a vlhkosť zvonku pri chôdzi dieťaťa. Priedušnosť topánky sa zase postará o to, aby sa pot odparil skrz topánku do vonkajšieho prostredia a noha dieťaťa tak zostala v suchu aj počas fyzickej aktivity nielen počas rodinnej dovolenky. Tieto dve vlastnosti ponúkajú topánky ošetrené záterom a topánky membránové.

Zanechať odpoveď