Dovolenka na Kréte

Ak sa vyberieme na našu dovolenku na Grécky ostrov Kréta, budeme smerovať do južnejšej časti krajiny. Ide o najväčší grécky ostrov a zároveň piaty najväčší ostrov Stredozemného mora. Pobrežie meria 1046 kilometrov. Podnebie ostrva je subtropické. V lete tu natrafíme na suché a teplé dni. Zima je tu miera ale za to daždivá. Nakoľko je krajina veľmi hornatá, na niektorých vrcholkoch hôr môžeme naraziť v zime na sneh. Kréta má dlhú a významnú históriu. Podľa gréckej mytológie sa tu narodil Zeus – vládca olympských bohov. V dnešných dobách je Kréta vyhľadávanou destináciou pre turistov z celého sveta. Vďaka svojej histórií poskytuje mnoho pamiatok a zaujímavých miest. A v teplých letných dňoch sa dokonale schladíme vo vodách Stredozemného mora.

Kréta je obľúbeným rajom ľudí s celého sveta

Sprievodca dovolenkou

Od mája do septembra je na Kréte najväčšia turistická sezóna. Maximálna teplota sa môže vyšplhať až do  38°C. Na ostrove sú dve významné letiská. Jedno v meste Heraklion a druhé, menšie v Chanii. Druhou možnosťou dopravy na ostrov je plavba loďou. Trajekty premávajú z pevniny aj z ostatných ostrovov. Rovnako dobre funguje aj verejná doprava alebo taxíky. Ponuka hotelov je široká. Viete si vybrať podľa ceny či úrovne služieb. Niektoré sú priamo na pláži a niektoré kúsok ďalej. Možnosťou ako stráviť dovolenku,  je ubytovanie v štýle bungalovov ku ktorým patria súkromné pláže a bazény. V mestách je tiež niekoľko nákupných centier a množstvo zábavných podnikov kde je možné stráviť čas. Všetko čo potrebujete urobiť je, za jednať si pobyt, pobaliť kufor a vydať sa na cestu.

Kréta ponúka okrem prekrásnych pláži aj históriu

Kam sa vybrať na výlet?

Ak ste zástancom aktívneho odpočinku, určite vás zaujme niektorý z výletov do prírody. Jednou z možností je výlet do národného parku Samaria. Kdo by radšej niečo nenáročnejšie, dobrá voľba je výlet na safari na jeepoch. Oblasť ponúka širokú ponuku plavieb rôznej dĺžky a trás. V meste Chania nájdeme krásne benátske hradby či pevnosť Fortrezza. Tiež sa tu nachádzajú mešity či fontána Arimondi. Rovnako tu stojí majestátny palác Knossos.

Zanechať odpoveď