Dovolenka Turecko – miesta, ktoré stoja za vašu pozornosť

Hoci pravá zima začala iba nedávno, mnohí z nás už snívajú o letnej dovolenke. Možností je samozrejme neúrekom, no v tomto článku sa budem venovať iba jednej a tou je dovolenka Turecko. Poďme si teda predstaviť niekoľko zaujímavých destinácií, ktoré by ste počas svojho pobytu mohli navštíviť.

Začnite Istanbulom

dovolenka Turecko

Dovolenka Turecko by určite mala začínať v Istanbule

Ak chcete, aby vaša dovolenka Turecko začala naozaj plnohodnotne, navštívte najprv Istanbul. Nič vás nezoznámi s tureckou kultúrou lepšie, ako práve toto metropolitné mesto plné histórie, s množstvom múzeí, mešít a ruín, ktoré počas svojej návštevy môžete navštíviť. Určite by ste nemali obísť Chrám Svätej Múdrosti (Hagia Sofia) – patriaci medzi najznámejšie sakrálne stavby sveta, Modrú mešitu – jednu z najnavštevovanejších pamiatok, Veľký bazár – jeden z najväčších a najstarších komplexov krytých tržníc a pod. Ak vás láka nočný život v Istanbule, určite by ste mali zájsť na Taksimské námestie, ktoré je centrom moderného mesta a nachádza sa tam množstvo barov, klubov či salónov. Istanbul je jednoducho mesto, ktoré na dovolenke Turecko nemôžete obísť.

Dovolenka Turecko aj v meste Antalya

Ďalšou zaujímavou destináciou je napríklad Antalya. Toto mesto na pobreží s množstvom pláží je u turistov naozaj veľmi obľúbeným. Pre ľudí tráviacich dni v tomto prímorskom meste sú k dispozícii reštaurácie s výhľadom na more ale i tradičné obchody s čajmi, či moderné nákupné centrá. Kamienkové pláže a svieže more ponúkajú dokonalý relax. S históriou a kultúrou vás zas zoznámi Múzeum Antalya. Na prepravu môžete použiť električku, ktorá vás z jedného miesta na druhé prepraví veľmi lacno a niekedy aj zadarmo. Nočný život v meste Antalya je naozaj rušný, o čom sa presvedčíte, ak navštívite niektorý z mnohých barov, ktoré sú tu k dispozícii.

dovolenka Turecko

Ďalšia zastávka – dovolenka Turecko v Antalyi

Podzemné mesto Derinkuyu

Dovolenka Turecko bude určite o niečo zaujímavejšia, ak sa rozhodnete pre návštevu podzemného mesta Derinkuyu nachádzajúce sa v oblasti Kapadócia. Oblasť pripomína mesačnú krajinu, kde sú do skál sopečného pôvodu vytesané príbytky, kostoly a kaplnky. Medzi najznámejšie miesta v tejto oblasti patrí Zelve, Göreme, Uchisar a potom už spomínané podzemné mesto Derinkuyu a Kaymakli. Derinkuyu vzniklo asi pred 4000 rokmi. Podzemné mesto, ktoré má asi 7 úrovní slúžilo ako úkryt v čase nájazdov. Obyvatelia, ktorí za normálnych okolností žili na povrchu sa tam ukrývali pre svoju bezpečnosť. Pri návšteve tam môžete vidieť známky prehistorického života, kuchyňu, rôzne nádoby, ale napr. i stajne zo žľabmi. Podzemné mesto Derinkuyu ale určite nie je pre ľudí, ktorí sa boja stiesnených priestorov.

dovolenka Turecko

Dovolenka Turecko ponúka aj zaujímavý pohľad na podzemné mesto Derinkuyu

Spomenuté destinácie sú len zlomkom z možností, ktoré vám dovolenka Turecko ponúka, preto neváhajte a bádajte ďalej.

Zanechať odpoveď