Drez je dôležitá súčasť kuchyne

drez

Viete už, kam umiestnite drez vo svojej novej kuchyni?

K zariaďovaniu kuchyne novou kuchynskou linkou neodmysliteľne patrí aj výber nového drezu a vodovodnej batérie, pretože už pri plánovaní kuchynskej linky a výbere konkrétnych kuchynských skriniek musíte mať jasno v tom, ako a kam plánujete drez umiestniť a na základe toho volíte tzv. drezovú skrinku napr. rohovú, prípadne vyvýšenú. Plánujete mať klasický rovný drez priamo pod oknom s pekným výhľadom alebo vo forme ostrovčeka či vyvýšeného rohu? Nezabúdajte, že všetko so všetkým súvisí a tak existujúce rozvody vody či odtoku budete musieť brať pri umiestňovaní drezu do úvahy, podobne ako aj umiestnenie prípadnej umývačky riadu, ktorá by mala byť čo najbližšie k drezu.

Aký drez si vybrať?

Ak už máte jasno v tom, aký tvar a umiestnenie drezu vám bude vyhovovať, je načase sa rozhodnúť aj o tom, z akého materiálu by mal byť váš nový drez zhotovený. Vybrať si môžete drez nerezový, keramický, z prírodného aj umelého kameňa či granitový, ktorý je skvelou kombináciou prírodného a umelého materiálu. Granitové drezy ponúkajú moderný dizajn, viac farebných možností (vo farbe drezu si môžete zvoliť aj batériu) a sú vysoko kvalitné a odolné voči mechanickému poškodeniu aj vysokým teplotám. Veľkým plusom je aj jednoduchá údržba a farebná stálosť a mínusom môže byť vyššia cena. Nerezový drez je výhodnejší svojou nižšou cenou a patrí k drezom s pomerne dobrou kvalitou a odolnosťou, pri dlhšom či nešetrnom používaní sa však menším škrabancom nevyhnete a je tiež potrebné dôkladnejšie ho čistiť a leštiť. Je však vhodným kompromisom medzi cenou a kvalitou.

drez

Dizajnový drez do vašej kuchyne ponúka aj e-shop DREVONA

Dizajn a typ drezu je tiež dôležitý

Drez si vyberáme aj na základe jeho dizajnu a typu prevedenia, napr. rohové drezy s jednou vaničkou a plochou na odkvapkávanie riadu po oboch stranách, ale tiež rohové či klasické rovné dvojité drezy, alebo jedno-vaničkové drezy s plochou na okvapkávanie riadu vľavo či  vpravo. Veľmi moderné sú aj komfortné granitové drezy s výsuvnou odkvapkávacou mriežkou z nerezu. Obrovskú ponuku rôznych kuchynských drezov nájdete aj na tejto stránke.

Zanechať odpoveď